Japán visszavágott a pénteki vereségért

2023.04.15. 21:34 |

A magyar válogatott lőtt gól nélkül maradt divízió 1/B-s ellenfelével szemben.

Változatlan kezdőötössel, de kevert alsóbb sorokkal vártuk a Japán elleni második találkozót. Ambrus Gergő, Vértes, Falus és Szabó Bence kikerült, helyükre Kóger, Mihály, Kiss Roland és Horváth Milán érkezett. A második sorba Vincze és Bartalis csúszott fel Sofron mellé, a harmadik triós Nagy Gergő mellé Erdély jött felülről, Terbócs alulról, míg a negyedik támadóegységünket a két frissen bekerülő támadó alkotta az előző nap duplázó Nagy Krisztiánnal kiegészülve. A kapuban ezúttal is Bálizs kezdett, a játékra alkalmas mezőnyjátékosok közül csupán Németh Kristóf nem kapott szerepet a hétvégén.

Az első nagyobb helyzet Kóger előtt adódott a 3. percben, majd szép lassan Japán vette át a kezdeményezést, egyre többet forgattak a magyar harmadban. Pörgős első harmadot láthatott a miskolci publikum, kevés játékmegszakítással. A harmad derekán Terbócs szállt ki vállsérüléssel, majd a 15. percben Nilsson esett rosszul egy ártatlan szituációt követően, a harmadik válogatott mérkőzését játszó védő sisakjával koppant a jégen, rögtön az öltözőbe korcsolyázott. Két perccel később Horváth Milán vétette el a korongot a támadóharmadban, Szato végigszáguldott a pályán, megpróbálta eltenni a korongot Bálizs mamutjai között, hálóőrünk résen volt. A harmad jó magyar cserékkel, de 0-0-s állással és mindössze 7 kaput eltaláló lövéssel zárult.

A 23. percben Hadobás ütközte le szabálytalanul ellenfelét, jöhetett a mérkőzés első emberelőnye. Japán élt is a speciális játékhelyzettel: egy kapu mögé belőtt korongot Bálizs nem tudott lekezelni, védőink lemaradtak, a centerezést Ocu váltotta gólra. A bekapott gól jót tett a magyar válogatottnak, Horváth veszélyeztetett középtávolról. A folytatásban Iszogaj húzott el Hári mellett, fonáklövése a kapuvason csattant. Keményedett a mérkőzés, egyre több ütközést osztogattak ki a játékosok. Galló került helyzetbe a kapu előtt, Nariszava fejjel hárított. A túloldalon Japán többször is lövésekig jutott, Bálizs stabilan állt a lábán. A 39. percben Hitoszato és Erdély akadt össze a kispadok előtt, következhetett az első magyar előny. Egy japán bottörést követően hosszú ideig beszorítottuk ellenfelünket, de veszélyes akciót nem sikerült kialakítani a létszámfölény során.

A harmadik harmad nyitányán hátvédlövésekkel jeleztük egyenlítő szándékunkat. A 44. percben újból emberelőnyhöz jutott a magyar együttes, különösebb helyzet nélkül lepörgött a két perc. A 48. percben megduplázta előnyét Japán: Nagy Gergő maradt le Iszogajról, a lövés még lejött Bálizsról, ám a kapu előtt sertepertélő Irikura lábáról a gólvonal mögé pattant, 0-2. Papp Kristóf szépíthetett volna, lövése talán súrolta a keresztvasat. A másik kapunál Takagi tette rá, Bálizs fogta. 6 perccel a vége előtt Bartalis kevergetett, egy japán bot arcba vágta, a harmadik előnyünket próbálhattuk meg gólra váltani. Az emberelőny dacára nem sikerült közelebb zárkózni, támadó oldalon ezen az estén semmi sem akart összejönni. Bálizs négy perccel a vége előtt lekorcsolyázott, a duplázó Ocu üres kapura állította be a 0-3-as végeredményt. A miskolci felkészülés egy győztes meccs mellett három vesztes találkozót hozott, a magyar válogatott legközelebb csütörtökön Lengyelországban gyakorol.