Izgalmas meccsen győzött Fehérvár a címvédő ellen

2016.09.26. 20:23 |
A MOL Liga hétfői meccsnapján magabiztos játékkal győzött Brassó az UTE ellen és ezzel fontos három pontot tartott otthon; az FTC kétgólos hátrányt dolgozott le Csíkszeredában, majd végül fordított és győzött; a Fehérvár kiváló védekezésre és energiaszintje nagy fegyvertényt jelentett Miskolcon, ahol a Titánok együttese a címvédő ellen szerezte meg idei első rendes játékidős győzelmét.

ASC Corona Brasov – UTE 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)

A házigazda továbbra is Patrik Polc nélkül, Tőke Zoltánnal a kapuban menetel a MOL Ligában és a román bajnokságban, a legutóbbi, Csíkszereda elleni veresége pedig mindkét pontvadászatba beszámított, így fontos volt, hogy pontot, pontokat tartson otthon az Újpest ellen. Ezzel a gondolattal vágott neki a Corona Brassó a mai találkozónak, ahol a 9. percben Klempa révén vezetést is szerzett. Az első harmadban egyébként annak ellenére, hogy a házigazda előtt három emberelőnyös lehetőség is adódott, az Újpest próbálkozott többször a gólszerzéssel, de Tőke tartotta csapatát.

A második harmad elején ismét villant a Brassó első sora, Gliga és McDonald ezúttal is az előkészítő szerepét vállalta magára, míg az 51-es szlovák megszerezte saját maga és csapata második gólját a találkozón. A hazai együttes egyre aktívabbá vált a támadó harmadban, Újpest is próbálkozott a másik oldalon, de majd’ harmincpercnyi gólcsend következett.

Ismét csak a kék-sárga közönség örülhetett az 56. és az 58. percben is. Előbb Molnár Zsolt növelte a házigazda előnyét, majd hiába jutott létszámfölényes lehetőséghez az Újpest, Petres átadásából Mihály Árpád szerzett gól emberhátrányban. Az, hogy itt sem adta fel a UTE jól jelzi, hogy Frolik egy percen belül szépíteni tudott, arra viszont már nem maradt ideje Benkéknek, hogy közelebb kerüljenek ellenfelükhöz.

MESTERMÉRLEG

Martin Lacroix, ASC Corona Brasov: - Jó volt az emberhátrányos védekezésünk, az UTE jó csapat, első összecsapásunkon legyőztek, de azóta előre tudtunk lépni, ma sok lövést blokkoltunk. Öt az öt ellen egyszerűbb és hatékonyabb taktikát választottunk és ez meghozta a gyümölcsét. Annak ellenére, hogy vezettünk 4-0-ra is, ez nem volt egy könnyű meccs, időbe telt amíg megszereztük az első gólunkat. Elégedett vagyok a mai teljesítményünkkel, de készülnünk kell az előttünk álló hétvégére.

Baróti Zsolt, UTE: Mindig nehéz Brassóban játszani, jó csapattal, képzett játékosokkal rendelkeznek. Eredményesebbnek kell lennünk a kapu előtt, ma nagyon jól védett ellenfelünk kapusa. Brassó nagyon egyszerű és hatékony játékot játszott. Bosszant, hogy mi nem tudtunk csapatként küzdeni. A jobbik csapat győzött ma este, gratulálok.

SC Csíkszereda – Ferencvárosi TC 2-3 (2-2, 0-0, 0-1)

Galacról érkezett meg a mérkőzés napján a Ferencvárosi TC a Csíkszeredai Sportklub elleni jégkorong MOL Liga-mérkőzésre és ez meg is látszott az első percekben. A „buszról leszállva” a fővárosi csapat szemmel láthatóan nem volt elemében és ezt a hazaiak két góllal is büntették. Előbb egy kapu előtti kavarodást használt ki Bíró Tamás, majd Koviazin kígyózott végig mindenkin és mattolta Sevelát. Ekkor talán azt lehetett érezni, hogy ez a meccs meglesz a Sportklubnak, annak ellenére, hogy távolról sem azt a játékot mutatta az együttes, mint szombaton a Brassói Corona ellen.

A kétgólos hátrányban a Fradi viszont áttért a kétsoros játékra és innentől kezdve egyszerűen lekorcsolyázta a hazaiakat. Ennek pedig két villámgyors meglódulás lett az eredménye és két gól. A második harmadban nem sokat voltak egyenlő létszám mellett a felek és hiába volt rengeteg előnyös helyzete a Sportklubnak azokkal semmire nem ment. Öt az öt ellen továbbra is a Ferencváros dominált, eredménytelenül.

Az utolsó felvonás elején a hazaiak előbb elpuskáztak egy kettős emberelőnyt, majd csapkodós meccs alakult ki, rengeteg volt az eladott korong, pontatlan játék – ezen megállapítások viszont szinte az egész mérkőzésre érvényesek voltak. Ebből pedig a vendégek jöttek ki jobban. Dubek lökete kiperdült Ruczuj lepkés kesztyűjéből, amelyre Kiss Ákos csapott le hamarabb megszerezve a meccset eldöntő gólt.

Tom McCarthy, SC Csíkszereda: - A vereségünk elsősorban annak tudható be, hogy lekorcsolyáztak bennünket, mindemellett rengeteg korongot veszítettünk el, amely megengedhetetlen. Nem küzdöttünk a jégen úgy, ahogy kellett volna, nem voltunk elég éhesek.

Greg Lindqvist, Ferencvárosi TC: - Az első percekben még nagyon a fiúk lábában volt a sok utazás és a Galac elleni meccs, utána viszont sikerült rendezni a sorokat. Úgy érzem, a mérkőzés egészét tekintve, hogy öt az öt ellen jobban játszottunk, sőt több lehetőségünk is volt. Nagyon jó volt továbbá a hátrányos védekezésünk, amelyet sokat gyakorolhattuk ezen a meccsen.

DVTK Jegesmedvék – Fehérvári Titánok 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)

Jó napot fogtak ki a kapusok a DVTK-Fehérvár találkozón, különösen a Titánok hálóőrének, Adrien Lemay-nek akadt sok dolga. A találkozón a címvédő éppen kétszer több korongot juttatott az ő kapujára, mint a fehérváriak Adorján Attiláéra. Kétségtelen viszont, hogy mindketten kiválóan végezték a dolgukat az előttük ténykedő védelemmel együtt, hiszen a meccs első felében egyáltalán nem született találat, pedig többször jártak közel hozzá a felek, a címvédőnél kimaradt egy büntetőlövés is a 9. percben, majd hosszú videózás után Sakaris gólnak hitt akcióját találták érvénytelennek a játékvezetők.

A gólcsendet végül a vendégek törték meg, amikor Devon Krogh kékvonalas lövésébe a kapu előtt takaró Szabó Pál Krisztián ért bele, az ott kipördülő korongra az EBEL-keretből érkező Vincze Péter csapott le a DVTK hátvédje előtt és Adorján mellett a kapuba juttatta azt.

Újabb tíz percet kellett várni a következő találatra, a 49. perc elején ismét Fehérvár második sora jeleskedett, a Kocsistól kapott koronggal Szabó Pál Krisztián mutatott be pár cselt a kapu közvetlen előterében, majd Vincze Péter elé tálalt, akinek már „csak” a félig üres kapuba kellett pöckölni a pakkot. Az 57. perctől jöttek a fokozott izgalmak, amikor Sági Martin beleért Gőz Balázs lövésébe a kapu előtt és az onnan kipattogó korongot Peter Sakaris belőtte Lemay kapujába. Tovább nehezítette a Fehérvár dolgát, hogy a csapatkapitány, Preston Shupe szedett össze egy kiállítást, így a meccs utolsó két percére emberelőnybe került a házigazda. Majd’ egy percen át támadott öt a négy ellen a címvédő, aztán lehozta kapusát is, hogy kettővel több mezőnyjátékossal próbálkozhasson, de Lemay lehúzta a rolót, Fehérvár pedig megszerezte idei első, rendes játékidőben született győzelmét.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: - Egy remek mérkőzést láthattak a nézők, amely igazán magas színvonalú volt, és amelyen néhány apróbb dolog döntött. A Fehérvár a védekezésre koncentrált, mellette egy remek kapusteljesítmény is segítette őket, így le tudtak győzni minket. Úgy érzem nagyot dolgoztak a fiúk, az emberelőnyök kihasználásánál kell jobban odafigyelnünk. Köszönöm a szurkolók fantasztikus bíztatását.

Kóger István, Fehérvári Titánok: - Borzasztóan ki voltunk éhezve egy sikerre. Az elmúlt öt mérkőzésen négy hosszabbításban dőlt, el, ebből három találkozó vezettünk is és a végén dobtunk el pontokat. A srácok is érezték, hogy az eddigi eredményeinknél többre vagyunk képesek, legyen az akár a tavalyi bajnokcsapat vagy a tabellautolsó ellen. A saját játékunkat kell játszanunk, és ilyen eredményre is képesek vagyunk. Úgy gondolom, a letámadással megleptük őket, ez is volt a terv, hiszen tudtuk, hogy a DVTK nagyon jó csapat, jól járatják a korongot, ezért minél kisebb teret akartunk nekik hagyni arra, hogy kombinatív hokit játsszanak. Ezt elég jól sikerült megvalósítani, ha pedig voltak is akcióik, akkor egy nagyon jó kapusteljesítménnyel tudtunk előrukkolni. Igazi csapatmunka volt a mai. A végén, amikor a gólt kaptuk ugyanazt mondtam a srácoknak, amit előtte: ne foglalkozzunk az eredménnyel, játsszunk úgy, mintha 0-0 lenne az állás, egyszerű játékot kértem tőlük. Ugyan a végén, hat a négy ellen Galanisz előtt nagy helyzet adódott, de a sors is velünk volt ma a végjátékban és visszakaptunk abból, amit az előző mérkőzéseken elszenvedtünk.