Izgalmak Debrecenben és Újpesten

2022.01.31. 21:28 |

Még nem biztosította be alapszakasz elsőségét a Csíkszereda.

DEAC-SC Csíkszereda 5-4 (3-0, 0-4, 1-0, 0-0, 3-2) - büntetők után

Alaposan bekezdett a kupagyőztes, Mazzag a 2. percben bevette Szamankov kapuját. A DEAC két fórt kihagyott, de így is tudta növelni előnyét, a 13. percben már 3-0-ra vezetett. Érkezett is a Sportklub kapujába Adorján.

A második harmad óriási feltámadást hozott, a címvédő 9 perc alatt négy gólt szerezve átvette a vezetést. Kuljas kétszer volt eredményes. A DEAC időt is kért, hogy rendezze a sorokat.

Az utolsó felvonásban is az éllovas volt aktívabb, de egy megindulásból Novotny a hajrában egyenlített. Sofron kiállítása miatt a meccset emberelőnyben fejezte be a DEAC, aztán a ráadást négy a három ellen kezdte, de ez nem hozott gólt, óvatosabb volt mindkét együttes. A büntetőket a hazaiak lőtték jobban, Kloz találata döntött.

A Sportklub így még nem alapszakaszgyőztes. A túra után vasárnap a Gyergyóval játszanak Sofronék, a DEAC pedig szerdán a MAC HKB-t fogadja.

Nyilatkozat

György József, vezetőedző, DEAC: „Ez közönségszórakoztató mérkőzés volt, de mi nem élveztük a padon annyira. Jól kezdtünk, de a második harmadban nem az valósult meg, amit szerettem volna. Az első cserében gólt kaptunk, pedig mondtam a szünetben a srácoknak, hogy jó eredmény a 3-0, de nem húzódhatunk vissza és nagyon fontos a védekezésre odafigyelni. Sajnos ezzel szemben a Csíkszereda számunkra a legrosszabb időben szerezte a gólját. A másik, amiről nagyon sokat beszéltünk, hogy nagyon jók az előnyben, ezért próbáljunk meg tisztán, tisztességesen játszani, kerüljük el az emberhátrányokat. Sajnos ezt sem sikerült megvalósítanunk. Nagyon hamar ránk jöttek, támadt egy kis zűrzavar a csapaton belül, össze kellett rántani a srácokat. A harmadik harmadban látszott, hogy próbáltunk pluszt a jégre tenni, jöttek a blokkok, a letámadások. Szerencsére jött az egyenlítő gól. A hosszabbításban volt egy előnyünk, de már nagyon fáradtak voltunk. A büntetőknél betettek kettőt, de mi tudtunk fordítani. Ahogy mondtam, a nézők biztosan élvezték, de én annyira nem.”

Rico Rossi, vezetőedző, Csíkszereda: „Nehéz, ha úgy kezded a mérkőzést, hogy 3-0-ra vezet az ellenfél hét perc után. Nagyon tetszett viszont, ahogyan a csapat visszajött a mérkőzésbe 3-3-ra. Csak pozitív lehetek az után, hogy vezetett az ellenfél és vissza tudtunk jönni. Úgy gondolom, hogy ez pozitív végeredmény a csapatunk számára.”

UTE-Gyergyói HK 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után

Orban gyorsan megszerezte a vezetést a GYHK-nak, az UTE időt is kért. A második felvonásban Sárpátki növelte a vendégek előnyét. Az UTE játéka is feljavult, többet lőtt kapura, és Varga be is talált. A lila-fehérek negyedik fórjukat már kihasználták, Stadel egyenlített.

A hosszabbítás bő fél percig tartott, a ráadás specialista Haaranen fejezte be az ellenakciót.

Nyilatkozat

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „0-2 után elfogadtuk volna az egy pontot, aztán feljavult a játékunk, elkezdtünk úgy hokizni, ahogy hazai pályán szoktunk. Megérdemelten egyenlítettünk, a meccs első fele a Gyergyóé volt, a második fele viszont a miénk, a hosszabbítás pedig sajnos ezúttal nem nekünk kedvezett. Ez volt a második itthoni vereségünk idén, ha ezt a szezon elején mondja valaki, szó nélkül aláírtam volna, de persze ilyenkor minden elhullajtott pont fáj, főleg a közvetlen riválisokkal szemben. Az biztos, hogy elfogadhatatlan az ilyen kezdés, sokkal hamarabb kell üzemi hőfokra melegednünk, nem szeretnék legközelebb már az első harmadban időt kérni.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: „Boldogok vagyunk, hogy Újpesten tudtunk nyerni. A végelszámolás szempontjából nagyon fontos pontokat szereztünk. 30 percig azt történt a pályán, amit szerettünk volna, aztán sajnos változtattunk azon, ami működött, az UTE pedig erőre kapott és dominált, többször a kapusunk húzott ki minket a slamasztikából. Az egyenlítés után egy ki-ki meccs kezdődött, a hosszabbítást viszont első cserés góllal eldöntöttük, Haaranen megmutatta az elképesztő lövőtechnikáját. Megérdemeltnek tekinthető, hogy két pontot szereztünk, de meg kell fejtenünk, hogy miért nem csináltuk azt végig, amit a meccs elején játszottunk. Semleges szempontból jó reklámja volt a sportágnak ez a mérkőzés.”

Titánok-Brasov Wolves 3-6 (0-1, 2-3, 1-2)

Kiegyenlített volt az első harmad, a 19. percben Schaber tuszkolta be a korongot, megszerezve a vendégeknek a vezetést. A második felvonás elején két gólt szerezve elhúzott a Brassó. A Titánok tudtak szépíteni, és közelebb is zárkóztak, de a kulcspillanatokban a Corona használta ki helyzeteit, és húzta be a meccset. A fehérváriaknak ezzel megszakadt hárommeccses győzelmi sorozatuk.

Nyilatkozat

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, Titánok: „Jól kezdtünk, de sajnos a hibák felgyűltek egy idő után és ez a meccsünkbe került. Hiányzott ma az energia és nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit szerettünk volna. Összességében nem volt rossz, hajtottunk, küzdöttünk és voltak is lehetőségeink. Egy komoly csapattal találkoztunk és remek leckét kaptunk abból, hogyan legyünk türelmesek és éljünk a lehetőségekkel, amikor helyzet adódik. A Brassó megérdemelten nyert.”

Strenk Hunor, másodedző, Brassó: „Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű, hiszen a Titánok jó formát mutatnak, az edzői stáb remekül dolgozik velük. Sokat fejlődtek a szezon során, ezért felhívtuk a játékosok figyelmét, hogy még véletlenül se vegyék félvállról az összecsapást. Nem gondolom, hogy jól kezdtük a találkozót, de mondhatom, hogy a meccs második felében a rutinunkkal nyertük meg a mérkőzést, így a végére sima lett a győzelem. Örülünk a győzelemnek és készülünk a folytatásra.”