Ismét elnökségi ülést tartottak az MJSz-ben

2013.05.09. 21:20 |
Az elnökség többek között tárgyalt az EBEL U18-ról és U20-ról.

Az elnökség támogatja az U18-as és U20-as világbajnokságok jövő évi hazai megrendezését. Ezekről a jövő héten kezdődő IIHF kongresszusán születik majd döntés. Amennyiben a 2014-es Divízió I-es felnőtt férfi világbajnokságra Ukrajna és Korea pályázik majd, úgy az elnökség Korea pályázatát támogatja majd.

Az elnökség megtárgyalta a közgyűlésre készített beszámolók anyagát.

Az elnökség megallgatta a MOL Liga elnökének, Kerey Péternek tájékoztatóját a MOL Liga 2012/13-as idényéről illetve a 2013/14-es idény előkészületeiről. Az elnökség a tájékoztatást tudomásul vette.

A szövetség megkapta az EBEL szervezőitől a 2013/2014-es szezon U18-as és U20-as bajnokságaiba felvételt nyert magyar csapatok listáját (U18: ifj. Ocskay Gábor JA, UTE, MAC; U20: ifj. Ocskay Gábor JA, MAC). Az elnökség kérésére a Magyar Jégkorong Szövetség hivatalosan kéri majd az EBEL-t, hogy a már felvett csapatokon kívül vegye be a többi jelentkezőt is az U18-as bajnokságba (UTE, Miskolc, Vasas).

A Debreceni JKSE felvételt nyert a Magyar Jégkorong Szövetségbe.