Ismét egy góllal maradt alul az UTE

2023.01.13. 19:46 |

A Corona Brassó Sills duplájával és Valchar 3 pontjával tovább folytatja veretlen sorozatát.

A csütörtöki összecsapásokhoz képest nem változtak a csapatok felállásai, a hazaiaknál Rylan Toth, a vendégeknél Rajna Miklós kezdett a kapuban. Az első nagyobb helyzet Boriszenko előtt adódott, ám az ellentámadásból az UTE szerezte meg a vezetést: Lászlóffy tette kapura a korongot, a Tothról kipattanó korongot Németh Attila második szándékból értékesítette. Emberelőnyben növelhette volna vezetését az Újpest, helyette a kiegészülést követően Valchar látta meg a hosszú oldalon érkező Sillst, aki a 9. percben egyenlített. Kisvártatva újból gyakorolhatta előnyös játékát az UTE, ez sem volt sikeres, sőt Valchar megindulásánál Rajnának kellett bravúrt bemutatnia. A hazaiak kihasználták első előnyüket: Boriszenko kék vonalas lövése jött le Rajnáról, Valchar értékesítette a kipattanót.

A második harmad elején megkapta harmadik emberelőnyét is a vendég együttes: ekkor már ötletes korongjáratás során Pereszunko találta meg a kapu előtt üresen álló Shirley-t, akinek csak a hálóba kellett lőnie. 12 másodpercig állt egyenlő az eredményjelzőn, Domingue kerülte meg az újpesti kaput, visszapasszát kapásból Gliga verte be, 3-2. A 25. percben újfent egyenlített az Újpest: Shirley indított el egy kontratámadást majd Madácsi készítette le a korongot Kiss Philnek, aki Toth kapus kesztyűje mellett bebombázta a felsőbe. A harmad derekán kettős emberhátrányba került az UTE: az 5 a 3-at még kivédekezték Kiss Dánielék, ám szimpla fórban Williams lövésébe jó ért bele Sills, 4-3. A harmad hátralévő részében mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, de gól nem esett.

A 47. percben először vezetett két góllal a Corona: Sweeney korongja találta meg a Pokornyitól elszakadó VanWormert, aki Rajna válla felett a kapuba lőtt. A folytatásban is inkább a Brassó veszélyeztetett, a lilák ritkán értek oda Toth kapuja elé. Az 50. percben mégis összejött a szépítés, Simon Péter kanyarodott fel a kapu elé, Balogh jól takarta a kilátást, az idény közben a FEHA19-nél kölcsönben szereplő támadó első gólját szerezte visszatérését követően. Küzdött az UTE, de nem volt benne a játékukban az újabb gól. Két perccel a vége előtt Virág Csaba időt kért, majd Rajna lekorcsolyázott. Egy korongszerzést követően Domingue-nek csak az üresen tátongó kapuba kellett volna lőnie, de Kiss Dániel blokkolt. Bár felállt az UTE az utolsó fél percben, ezen az estén már nem találtak be többször Toth kapujába, így a Corona egy gólzáporos mérkőzésen 5-4-es győzelmet aratott.

A harmadik helyét megerősítő Brassó vasárnap az FTC-t fogadja, míg az ismételten egy gólos vereséget szenvedő UTE Csíkszeredában zárja erdélyi túráját.

Nyilatkozatok

Dave MacQueen, vezetőedző, Brassó: „Nem tetszett a játékunk az első 40 percben, belekerültünk egy rohanós meccsbe. Az ellenfél jól mozgatta a korongot, sokszor bejátszotta a támadóink mögé. A harmadik harmadra feljavult a védekezésünk. A három pont nagy dolog számunkra, de nem volt könnyű megszerezni.”

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Hasonló a helyzet, mint csütörtökön. Keményen dolgoztunk most is, a különbség, hogy be tudtunk találni négyszer is, ami örömteli. A Brassó egy remek csapat, jó játékosokkal. A csapatunk felének a gyomrával voltak gondok., de mindenki jó munkát végzett a jégen, a legjobbját nyújtotta, mindenki tükörbe nézhet. Tovább kell folytatnunk a kemény munkát, és a hoki istenek majd talán segítenek. Meg fogjuk találni az utat és megdolgozunk a szerencsénkért, ez kell az önbizalomhoz.”