Fordulatos mérkőzés Argentínával

2015.07.07. 16:30 |

Végig vezetett a magyar válogatott Argentína ellen a harmadik csoportmeccsen, ám ellenfelünk 20 másodperccel a lefújás előtt egyenlített, majd aranygóllal győzött. Magyarország így 2. vagy 3. helyről várja majd a negyeddöntőket.

Hoffmann Attila vezetőedző úgy döntött, ezúttal Kiss Tamás kap lehetőséget a magyar kapuban, aki végül 33 védéssel járult hozzá a csapat teljesítményéhez.

Energikusan kezdett a válogatott, az első perctől kezébe vette az irányítást és Mach Márton már a negyedik percben megszerezte a vezetést, majd Revák Zoltán növelte kétgólosra az előnyt az első negyed végéhez közeledve. A második játékrész elején egy ellentámadásból Irisarri talált be Kiss kapujába, amivel meccsben tartotta csapatát, bár továbbra is a fekete mezben játszó Magyarország dominált és nem sokkal később Kiss Ákos állította vissza a kétgólos különbséget.

3-1-es magyar vezetéssel folytatódott a játék a 10 perces szünetet követően és úgy tűnt, mintha a térfél cserével a csapatokat is kicserélték volna. Egyre paprikásabbá vált a mérkőzés, majd akkor vált kapkodóvá a játékunk, amikor Argentína felzárkózott egy gólra a 29. perc végén. A negyedik negyed legelején emberelőnyben támadhattunk, de a szép forgatásokból nem született gól. A rendes játékidő végén épp érte egymást Fekecs és Lencsés büntetése, ami sokat kivett a két sorra átálló magyar csapatból. Mivel ellenfelünknek nem volt veszíteni valója, lekorcsolyázott a kapus, hogy kettős fölényben támadhasson Argentína az egyenlítésért, végül egy szépen kijátszott akcióból Bustos mentett hosszabbításra 20 másodperccel a rendes játékidő vége előtt. A ráadásban tovább dominált ez egyenlítő góltól felspannolt ellenfelünk, majd az 50. percben Vadra aranygóljával győzött 3-4-re.

A mérkőzés legjobbjának a kapust, Kiss Tamást választották a magyar csapatból.

Magyarország ennek ellenére továbbra is a második helyen áll és csak abban az esetben végez a csoport harmadik helyén, ha az esti találkozón Horvátország legyőzi a favorit Ausztráliát. Ettől függ tehát, hogy a csütörtöki negyeddöntőben a „C” csoport harmadik helyezettjével, Ausztriával, vagy a második helyezett Nagy Britanniával találkozik majd válogatottunk.

A Magyarország-Argentína találkozó teljes egészében újra megtekinthető ezen a linken.

Hoffmann Attila vezetőedző a következőképpen értékelt a mérkőzést követően: „A mérkőzés első felében mi domináltunk, irányítottuk a játékot, ami a gólokban is megmutatkozott. Azt gondolom, hogy a játékosoknak sikerült túllépni a tegnapi vereségen, sokat irányítottunk, voltak kapura lövések és kevesebb volt a kiállítás. Aztán a harmadik negyedtől kezdve jöttek sajnos a fegyelmezetlenségek, többek közt emiatt nagyon beálltunk a védekezésre és így átvette az irányítást az argentin csapat. Folyamatosan jöttek ránk, mi meg hátul elég sokat hibáztunk, megint sok volt az eladott korong, ami még több kiállítást szült. A negyedik játékrészben átálltunk két sorra, ami egyébként is fárasztó, az utolsó 5-6 percben ráadásul végig hátrányban kellett védekeznünk. Az pecsételte meg igazán a sorsunkat, hogy ebből megkaptuk a gólt. Ha nincs ilyen jó kapusteljesítmény, akkor talán már rendes játékidőben is kikaptunk volna. A hosszabbításban sajnos újra előjöttek azok a hibák, amelyeket a mérkőzésen vétettünk.”

„Jól kezdtünk, betartottuk a taktikát és az elején el is mentünk 3-1-re - mondta Mach Márton, az első gól szerzője. - Az volt a baj, hogy megint hamar elhittük, hogy ez meglehet és könnyű lesz a meccs. Sajnos találtak egy gólt amikor nem lett volna szabad megengednünk nekik, sőt nekünk kellett volna betalálni. Ez felhozta őket, mi pedig ismét abba a hibába estünk, mint tegnap az ausztrálok ellen, kiengedtünk, elhittük, hogy megvan a meccs. A végén a rengeteg fegyelmezetlenség, emberhátrány miatt elfáradtunk sajnos, ebből jött az egyenlítő góljuk. A hosszabbításban pedig kihagytunk egy óriási helyzetet és ez megbosszulta magát.”

Az idei Inline Világbajnokság minden mérkőzése megtekinthető online. A Divízó 1 mérkőzései erre a linkre kattintva követetőek élőben, míg a mérkőzéskiírás itt található.