Ausztrália a csoportfavorit

2015.07.06. 19:30 |

A Tamperében zajló inline világbajnokság második találkozóján ugyan vezetett a magyar válogatott, de Ausztrália fordítani tudott és magabiztosan győzött.

Hoffmann Attila vezetőedző nem változtatott kapusposzton, a Horvátország ellen 96,3%-kal védő Budai Krisztián kapott lehetőséget ezúttal is. Az első negyedben nem született gól, a két csapat ismerkedésében mégis a tavalyi Divízió 1-es Világbajnokság ezüstérmese volt aktívabb, majd’ kétszer többet lőtt kapura. A második játékrészben már sokkal határozottabban támadott a magyar csapat, aminek a 17. percben meg is lett az eredménye, Kiss Ákos majdnem nullszögből talált be a kiváló kapus, James hálójába. A vezetés másodpercre pontosan négy percig tartott, akkor Gavin egyenlített, majd egy percen belül még kétszer talált be ellenfelünk. Így 3-1-es ausztrál vezetéssel vágtak neki a felek a mérkőzés második felének.

A három gyors gól láthatóan megzavarta a csapatot, kapkodóbbá vált a játék, míg Philps együttese áthelyezte a hangsúlyt a védekezésre. Ez a játék újabb gólnélküli negyedet hozott. A záró 12 percben már határozott gólkényszerben játszottunk, emiatt kinyílt a játékunk és többször fordulhatott ellenfelünk. A 40. és 43. percben Sean Jones lőtte meg második és harmadik gólját a mérkőzésen, a négygólos hátrányra viszont fél percen belül válaszolni tudott Lencsés Tamás egy gyönyörűen kijátszott emberelőnyös helyzetből. A folytatásban viszont nem sikerült felzárkózni, Ausztrália győzelmét Jeffries, majd Haynes biztosította be egy-egy góllal.

„Nem volt szerencsénk, nekik minden befelé pattant, nekünk meg sajnos nem mentek be a helyzetek, a kapuvas kifelé pattant kétszer-háromszor is, amikor még szoros volt az eredmény. Ha azok a lövések bemennek, akkor mi szerezzük meg az előnyt, a mi javunkra dönti el a meccset. Bár nem túl nagy előny inline-ban a kétgólos vezetés, de sokkal nyugodtabban játszunk, így viszont sajnos nekünk kellett futni az eredmény után. Amikor már erős nyomás alatt voltak és nagyon érett nekünk a gól, akkor mindig nekik sikerült betalálni a kapuba. Talán egy picit jobban akarták a győzelmet, mint mi. Fegyelmezetten játszottak végig. A kapott gólok miatt a játékunk sajnos szétesett, így egyre idegesebbek lettünk és egyre többet hibáztunk, amiket sajnos ők ki is használtak” - nyilatkozta a válogatott csatára, Fekecs Norbert az icehockey.hu-nak.

Hoffmann Attila, szövetségi kapitány: Az egyenlítés után próbáltunk visszakerülni a játékba, de a két kapott gól nagyon visszavetett minket. Utána hiába próbáltuk magunkat újból felépíteni, de a kapott gólok miatt megint összeestünk. Ez kapkodáshoz vezetett, sajnos nem tudtuk utána már a játékunkat játszani, futottunk az eredmény után, fegyelmezetlenek voltunk, helyzetekig nem nagyon jutottunk el, és az öt előnyünkből is csak egyet tudtunk értékesíteni. A végén pedig a fejetlenség és a hozzáállás hozta maga után a kapott gólokat. Nincs semmi gond, most kicsit rendbe kell tenni a fejeket, és mindenkinek magába kell nézni, és a hibákat kijavítani az argentin meccsig. Nagyon fontos mérkőzés lesz, nagy jelentőséggel bír majd. Reálisan nézve, ha vissza tudjuk hozni az első meccsen mutatott hozzáállást és akarást, továbbá meglesz a küzdőszellem, akkor nem lehet gond a mérkőzésen. Ha pedig nyerni tudunk, akkor onnantól ismét nyílt lesz a verseny és esélyünk van döntőt is játszani.

Kiss Ákos, csatár, a mérkőzés legjobbja: A másik oldalon egy nagyon jó csapatszellemben játszó, jó korcsolyázó csapat állt, nálunk pedig bár az utóbbi években talán a legjobb egyéni képességekkel rendelkező játékosai vannak, egyelőre nem sikerült még teljesen összekovácsolódnunk. Még nem érezzük egymást igazán. Tavaly is ez volt a gond, és ott az utolsó meccsre rázódtunk bele, ami egyrészt szerencse, mert nem estünk ki, másrészt rossz, mert nem értünk el jó eredményt. Most még időben vagyunk ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el, hogyha sikerülne összekapnunk magunkat, ennek a brigádnak pedig a feljutás kell a célja legyen. Minden évben látszik a többi csapaton, hogy mennyit fejlődnek, egy ausztrál válogatottat pár éve például még nem nagyon lehetett komolyan venni, most meg láttuk, ha nem úgy játszunk, ahogy azt előtte pontosan megbeszéljük, amit az edző kér, és nem nyújtunk száz százalékot, akkor bele lehet szaladni egy ilyen vereségbe. Az argentinok nagyon hasonló brigádot alkotnak, mint az ausztrálok, talán egy kicsit kevésbé technikásak, de ez nem szabad, hogy befolyásoljon minket, mert ellenük is ugyanúgy ki lehet kapni, mint ahogy az ausztráloktól.

Galló Vilmos, csatár: A meccs elején még nagyon jól játszottunk, betartottuk a taktikát, de aztán sajnos kaptunk egy gólt. Utána lőttek még kettőt gyorsan, ami megrengette a csapatot, és ez vezetett ahhoz, hogy kikaptunk. Úgy érzem, jól beilleszkedtem a csapatba, a rutinosabb játékosok is bevettek, segítenek taktikában és a pályán kívül is. Az argentinok ellen mindenképpen győzelemre számítok.

Ezzel a 7-2-es győzelemmel Ausztrália már minden bizonnyal a két részre osztott, nyolccsapatos Divízió 1 „D” jelű csoportjának első helyezettje a holnapi eredményektől függetlenül. A „C” csoportban Lettország és Nagy-Britannia egyaránt 6-6 ponttal áll, így az első hely sorsa a két együttes holnapi találkozóján dől majd el.

Magyarország válogatottja holnap 14 órakor Argentína ellen szerezhet értékes pontokat, hogy a csütörtöki negyeddöntőt a lehető legjobb helyről várhassa.

Az idei Inline Világbajnokság minden mérkőzése megtekinthető online. A Divízó 1 mérkőzései erre a linkre kattintva követetőek élőben, míg a mérkőzéskiírás itt található.

A Top Divízió „A” jelű csoportjában a címvédő és házigazda Finnország áll az élen, ám holnapi kihívója, a szomszéd Svédország még megszerezheti a csoportelsőséget, így különösen kiélezett mérkőzésre számíthatunk. Nem kevésbé szoros ugyanakkor a „B” csoport élmezőnye sem, ott az Egyesült Államos és Kanada áll 6-6 ponttal az élen, holnap este ők is összecsapnak. Ezeknek a csoportoknak mérkőzéseit erre a linkre kattintva tekinthetik meg élőben.