Inline: két győzelem a HC Breclav ellen

2015.06.30. 19:44 |

Két nap alatt kétszer játszott edzőmeccset a cseh HC Breclav csapatával a világbajnokságra készülő magyar inline válogatott. Hétfőn hétgólos, kedden háromgólos magyar győzelem született.

Hoffmann Attila vezetőedző irányításával vébé-felkészülésének végéhez ért felnőtt férfi inline válogatottunk. A Finnországba indulás előtt két edzőmeccsen próbálta ki összeállt együttesét a szakember, a cseh HC Breclav érkezett Budapestre, hogy pályára lépjen a Megyeri úton.

A hétfő esti találkozón Budai Krisztián kezdett a magyar kapuban.  Jól kezdett a válogatott, Mach Márton közelről szerzett góljával 1-0-ra vezetett az első negyed végén. A cseh gárda egy ideig tartotta a lépést, de gólt nem tudott szerezni. Az első negyed végén Rafaj gázolt át a mezőnyön, majd kilőtte a bal felsőt. A rövid szünet után rögtön folytatódott a gólgyártás, Feil Arnold talált be. Ellenfelünk még emberelőnyben sem tudott érvényesülni, Galló Vilmos gyűjtötte be a korongot a támadó harmadban, majd Sándor Szilárdhoz passzolt, aki nem hibázott. 4-0. Félidőben kapust cserélt Hoffmann Attila, így Kiss Tamás váltotta a hibátlanul teljesítő Budait a harmadik negyed elején. A magyar csapat némileg visszavett a tempóból, amelyet a Breclav ki is használt, sikerült kialakítania néhány veszélyes helyzetet, majd szépíteni is tudott. A negyedik negyedre viszont elfáradni látszott ellenfelünk, a mieink viszont csak akkor lendültek bele igazán. Előbb Kiss Ákos, majd Galló Vilmos, Sándor Szilárd és Peterdi Imre is betalált, így alakult ki a 8-1-es végeredmény.

„A mérkőzés első két negyedében mi domináltunk, mi irányítottuk a játékot. Az ellenfél csapatában lényegesen kevesebb játékos volt, így hamarabb elfáradtak, így a mérkőzés nagy részében az ő térfelükön zajlott a játék. Ki tudtuk használni a helyzeteket, bár még így is adódott olyan szituáció, ahol lehetett volna lőni, a játékosok mégis a passzolást választották. A harmadik negyed volt az, ahol a csapat kicsit visszavett a tempóból, ez a kapura lövési statisztikán is meglátszott. A negyedik negyedben viszont fel tudtunk állni, kihasználtuk az ellenfél hibáit és belőttük a helyzeteket. Kár azért az egy negyedért, de azt gondolom, hogy egy ilyen ellenféllel szemben egy első edzőmérkőzésnek jó volt. Az elkövetett hibákból tanulunk, például egy kicsit okosabban kell becsatlakoznia az utolsó embernek a játékba, mert a Breclav túl sokszor indulhatott meg ellentámadásból. A világbajnokságon egy komolyabb szintű csapat ellen ez megbosszúlhatja magát, pláne ha szorosabb lesz az eredmény. Ezen dolgozunk, másrészről úgy gondolom, erősségünk a helyzetkihasználás és korcsolyázásban is abszolút rendben voltunk.” – nyilatkozta Hoffmann Attila vezetőedző az icehockey.hu-nak.

A kedd délelőtti, második találkozón Kiss Tamás kezdett a magyar kapuban és Budai Krisztián váltotta őt a mérkőzés felénél. Ezúttal nem kezdett annyira jól a magyar csapat, mint fél nappal korábban, a cseh ellenfél 4-1-re, majd 5-2-re is vezetett a második játékrészben. A találkozó második felében viszont megtáltosodott a válogatottunk, mindössze egy gólt kapott, míg ötöt szerzett Hoffman gárdája. Az utolsó negyedre már 6-6-os döntetlennel fordultak a csapatok, végül Lencsés Tamás szerezte meg a vezetést csapatának, a mérkőzés során először. Nem tartott sokáig az előny, nem sokkal később egyenlített a cseh együttes. Válogatottunk viszont folytatta a menetelést, zsinórban három gólt szerzett, melyre nem tudott válaszolni a vendégcsapat, majd Fekecs Norbert tette fel az i-re a pontot, megszerezte csapata tízedik találatát és ezzel beállította a 10-7-es végeredményt. Ő nyilatkozott honlapunknak a mérkőzést követően: „Kicsit álmosan kezdtünk, a tegnapi eredmény után némileg visszavettünk a lendületünkből. A végén felébredtünk és összeszedtük magunkat, mindenki ismét komolyan vette a dolgot és sikerült megfordítani az eredményt. A vébén nem szabad megengedni magunknak, hogy bármelyik ellenfél 2-3, esetleg 4 gólos előnyt szerezzen, jobban kell koncentrálni.”

A mérkőzést és a felkészülési időszakot Revák Zoltán így összegezte: „Az elején bent maradtunk az öltözőben, semmit nem valósítottunk meg abból, amit az edző kért, az ellenfélnek pedig minden bejött. Az első félidőt odaadtuk nekik. A szünetben a kapitány rendet rakott a fejekben. Pozitívum, hogy négygólos hátrányból is fel tudtunk állni. Kellenek az ilyen mérkőzések, mert a vébén is lehet olyan szituáció, amikor hasonló állásból kell fordítanunk. Összességében sikeres felkészülésen vagyunk túl, jókedvvel indulunk útnak.”

Eredmények:

Magyarország – HC Breclav 8-1 (Sándor 2, Mach, Rafaj, Feil, Kiss, Galló, Peterdi)

Magyarország – HC Breclav 10-7 (Fekecs 2, Terbócs 2, Lencsés, Revák, Bartalis, Peterdi, Kiss, Sándor)

A válogatott holnap éjszaka utazik Finnországba és július 5-11. között szerepel Tamperében a Divízió I-es Inline Világbajnokságon.