Inline és street hoki iránt érdeklődő klubok jelentkezését várjuk

2021.12.10. 12:00 |

Több korosztályban indulhatnak regionális tornák 2022 tavaszán.

A Magyar Jégkorong Szövetség célja, hogy fejlessze itthon a street (utcai) hokit és az inline-t. A szövetség a közelmúltban csatlakozott mindkét rokon sportág nemzetközi szövetségéhez, és tart a két sportág hazai fejlesztési koncepciójának kidolgozása.

2022 áprilisától a két sportágban regionális tornákat tervez indítani az MJSZ U10-es, U14-es, U18-as és felnőtt korosztályban, a versenysorozatok június végén zárulhatnak le. Várjuk a jelentkezni kívánó egyesületek visszajelzését december 20-ig a kovacs.zoltan@icehockey.hu e-mail címre.

Március végén sok jégpálya bezár, és csak a nyári szünet után nyit újra, de áprilisban, májusban és júniusban is fent kell tartani a jégkoronggal kapcsolatos edzéseket, mérkőzéseket. Erre megfelelő mozgást kínál a street hoki és az inline is. A két sportágra alkalmas a legtöbb itthoni sátras kispálya, illetve több nagypályás létesítmény is.

„Jó ötletnek tartom, hogy a szövetség népszerűsíti az inline-t, mivel átmenetet jelent a jégkoronghoz, alacsony költséggel jár, remek lehetőség a szezon során és azon kívül az edzésre, az egyesületeknek is megoldás, ha nem tudják fenntartani a jeget” – mondta a kezdeményezésről Don MacAdam sportágfejlesztési igazgató.