Megvan a magyar válogatott kerete a svédek ellen

2017.04.02. 18:57 |

Rich Chernomaz szövetségi kapitány megnevezte azt a 22 játékost, akik jégre lépnek hétfőn a Tüskecsarnokban, a svédek elleni felkészülési mérkőzésen.

A szakmai stáb az után jelölte ki a keretet, hogy a piros csapat megnyerte a házibajnokságot. A svédek ellen 12 csatár, 8 hátvéd és két kapus játszik, a keretben nincs olyan játékos, aki ne húzta volna már magára a válogatott mezét, ellenben van egy nagy visszatérő Galanisz Nikadrosz személyében, aki utoljára a 2013-14-es szezonban volt tagja a nemzeti csapatnak.

A svédek ellen jégre lépő 22 játékos már „túlélte” az első keretszűkítést, a kimaradók hétfőn kora délután edzésen vesznek részt, amely után kiderül, hogy a világbajnoki felkészülés későbbi szakaszában közülük kikre számít a szakmai stáb.

„A hétvége elérte a célját: mindenki nagyon keményen dolgozott, a fiúk száz százalékig odatették magukat a két nap alatt, mintha az életükért hajtanának, ez kimondottan örömteli – értékelte a hétvégét Rich Chernomaz szövetségi kapitány vasárnapi távollétében Majoross Gergely másodedző. – Szerencsére mind több fiatal beleszagolhat ebbe a közegbe, remélem, a tanulságokat továbbviszik magukkal a jövőre. Kiváló torna volt ez így házon belül, kiváló döntővel, ahol egy remek egyéni villanás döntött. Most kettéválik a keret, U25-ösökre és felnőttekre, de lehet átjárás a kettő között. A svédek ellen készülő csapattól azt várjuk, hogy fel tudja venni a kesztyűt – a legnagyobb kérdés, hogy azt a nyomást, amit várhatóan ránk helyeznek majd, jól tudjuk-e kezelni.”

Íme, a keret:

Csányi, Galanisz, Magosi
Erdély, Bartalis, Hajós
Kóger, Vas, Bodó
Benk, Nagy, Reisz

Gőz, Kiss
Sagert, Szirányi
Wehrs, Garát
Mestyán, Kovács B.

Hetényi Bálizs

Az előzetes, bő keret ITT megtekinthető.

A magyar válogatott felkészülési mérkőzései:

Április 3., hétfő, 19:00: Magyarország−Svédország
Április 7., péntek, 19:00: Magyarország−Finnország
Április 11., kedd, 19:00: Szlovénia−Magyarország (Celje)
Április 18., kedd, 19:00: Magyarország−Szlovénia

Az U25-ös válogatott programja:
Április 8., szombat, 18:00: Magyarország−Csehország
Április 9., vasárnap: 13:00: Magyarország−Csehország

Az IIHF divízió I/A csoportos kijevi világbajnokság programja (magyar idő szerint):
Április 22., szombat, 12:30: Ukrajna−Magyarország
Április 24., hétfő, 19:30: Magyarország−Ausztria