Így állnak az utánpótlás bajnokságaink

2015.02.20. 13:02 |

A szezon második felére fordulva az utánpótlás korosztályok legtöbbjében is megkezdődött a rájátszás, kialakulni látszik a rangsor és egyre kiélezettebb a verseny az élen.

U14 - Kölyök

Magyarországon ez az első korosztály, ahol jegyzik a pályán elért eredményt, így ők a legfiatalabbak, ahol megvizsgálhatjuk, hogy áll jelenleg a bajnokság. Rendszerét tekintve a 27 benevezett csapat A-B-C csoportokba rangsorolva küzd meg egymással, ahol az A és B bajnokságban 10-10, míg a C csoportban 7 együttes szerepel. Mindhárom értékcsoportban a középszakasz küzdelmei zajlanak február 28-ig, az A, B és C bajnokságokban 9, 7 és 4 mérkőzés van hátra ebből a szakaszból, amelyet rájátszás követ majd. A legerősebb csoportban a MAC vezeti a tabellát, őt követi az ISK-HSC Csíkszereda, az UTE 2001-es születésűek csapata és az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia szorosan egymás után.

A kölyök bajnokság menete, a tabella és az aktuális statisztikák itt követhetőek.

U16 - Serdülő

A serdülő korosztály mondhatni lépést tart a MOL Ligával, hiszen itt az A bajnokságban már folynak az elődöntők, amelyet az egyik fél harmadik győzelméig játszanak. A 16 csapatos mezőny itt két részre oszlik, a B bajnokságban pedig szintén zajlik a rájátszás, március 1-ig még négy mérkőzésre kerül sor, majd jöhetnek a helyosztók. Az elődöntőkben jelenleg két idegenben szerzett győzelemmel 2-0-ra vezet összesítésben a MAC Budapest Jégkorong Akadémia első számú csapata az UTE idősebbik együttesével szemben, a harmadik összecsapást pedig ma 20:00-tól rendezik a Kisstadionban. A másik oldalon az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia erősebbik csapata tegnap győzni tudott az első elődöntő mérkőzésén Csíkszereda ellen, ma 16:00-kor pedig újra megmérkőznek a felek.

A serdülő bajnokság menete, a tabella és az aktuális statisztikák itt követhetőek.

U18 - Ifjúsági

Az ifi korosztályban tegnap a Vasas SC - MAC találkozó zárta az alapszakaszt, ahol az első perctől végig vezetett a vendégcsapat, majd egy perccel a vége előtt kihasználta emberelőnyét a Vasas, a hosszabbításban pedig elvitte a két pontot. Ezzel a Vasas végzett a tabella első helyén, a MAC Budapest Jégkorong Akadémia egy pont hátránnyal a második, így mindketten automatikusan elődöntőben vannak és pihenhetnek március 6-ig. Az elkövetkező két hétben tehát az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia csapata a Pesterzsébeti Farkasokkal, a Miskolci JJSE pedig a Debreceni HK-val csap össze a két győzelemig tartó negyeddöntőben.

Az ifjúsági bajnokság menete, a tabella és az aktuális statisztikák itt követhetőek.

U20 – Junior

A legidősebbek hétcsapatos bajnokságában még tart az alapszakasz, melyből 7 meccs van még hátra, ezekre az elkövetkező két hétben kerül sor. Az alapszakaszt követően a tabella első két helyezettje játssza a döntőt, a mezőny további része pedig az elért rangsor alapján játszik a harmadik, illetve ötödik helyért. Az ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia junior csapata már most biztosan döntős, hiszen 14 pont előnnyel áll az első helyen, a másik EBYSL érdekelt MAC Budapest pedig 8 ponttal előzi meg a harmadik helyen álló Debrecent.