Ifj. Ocskay Gábor a Hírességek csarnoka tagja

2016.05.22. 15:34 |

Vasárnap délelőtt Moszkvában a Nemzetközi Jégkoron Szövetség (IIHF) Hírességek csarnoka tagja lett Ifj. Ocskay Gábor.

vfdvdf

Az IIHF szombat befejeződött éves rendes közgyűlése után sem értek véget Moszkvában a fontos pillanatok: az idei elit-világbajnokság bronz- és aranymérkőzésének délelőttjén került sor az IIHF Hírességek csarnoka új tagjainak a beiktatására.

A minket legjobban érdeklő kategória a Richard "Bibi" Torrian-díj, amely a nem jégkorong-nagyhatalmak szülötteként is kiemelkedőt alakító sportembereknek jár - 2016-ban Ifj. Ocskay Gábor a posztumusz győztes. Kiscsicsót a díjátadás helyszínén, édesapja, Id. Ocskay Gábor, valamint testvére, Ocskay Zsuzsanna képviselte.

vdsvsd„Tisztában vagyunk azzal, hogy ez az elismerés Székesfehérvárnak, az Alba Volán Sportclubnak (Gábor nevelőegyesületének), valamint a Magyar Jégkorong Szövetségnek és az egész magyar jégkorong társadalomnak is szól, hiszen nélkülük Gábor sem érte volna el az eredményeit - idézte Ocskay Zsuzsanna köszönőbveszédét a Fehérvár AV19 honlapja. - Ez is a csapatmunka diadala. A család és a magyar jégkorongcsalád a hét éve történt tragédia óta méltó módon próbálja megőrizni bátyám emlékét. Nevelőegyesületének székhelyén, valamint lakhelyén, Székesfehérváron 2009 óta a jégcsarnok, valamint a hat éve működő jégkorong akadémia is Gábor nevét viseli. Az Akadémia egyik célja, hogy tovább vigye Gábor szellemiségét, kitartását, alázatosságát. Ennek eredményeképpen a tavalyi krakkói világbajnokságon illetve pár nappal ezelőtt Szentpéterváron is szerephez juthattak az Akadémia növendékei, ami büszkeséggel tölt el minket.”

Az IIHF Hall of Fame-nek Kiscsicsóval együtt immár három tagja van, korábban, 2001-ben Pásztor György, 2009-ben Schell László került a halhatatlanok közé.

Fotó: Ocskay Zsuzsanna, HHOF-IIHF Images/Andre Ringuette