Ifi vébé: hosszabításos győzelem Románia ellen

2013.04.06. 15:52 |
Az ifjúsági-válogatott utolsó mérkőzésén 2:1 arányban győzte le Romániát.

Már a csütörtöki játéknap után biztos volt, hogy a magyar U18-asok jutottak fel a Divízió I/B csoportba, a szombati, utolsó három mérkőzés kimenetelétől függetlenül. Románia válogatottjával vívták az utolsó csatát Tallinban.

Az első harmad nem hozott gólt, annak ellenére, hogy a kapura lövési arány 17:3 volt a magyarok javára. A középső játékrész ilyen szempontból kiegyenlítetteb volt. A 28. percben Románia szerezte meg a vezetést. A válaszra majdnem egy harmadot kellett várni, de nem hiába, Kocsis Ferenc egyenlített. A mérkőzés hátralevő részében, és a hosszabbításban sem esett gól, úgyhogy a végkimenetelről a büntetőlövések döntöttek. Öt büntetőből összesen egy gól született, mégpedig Erdély Csanád volt eredményes, így a magyar csapat ünnepelhetett.

A meccs után a két csapat összeállt egy közös képre. Az erről készült videót megnézhetik itt.