U18: Nagyot küzdött a magyar csapat, de 6-3-ra nyertek a franciák

2017.04.10. 14:57 |

Kiélezett mérkőzést játszott a magyar U18-as válogatott Franciaország ellen a divízió I/A csoportos világbajnokság harmadik meccsnapján. Az akciódús összecsapáson az első két harmadban kiegyenlített volt a küzdelem, az utolsó játékrészben pedig végig a magyarok domináltak, végül azonban 6-3-ra győzött az ellenfél.

Két elveszített meccs után jót tett a magyar férfi U18-as válogatottnak a pihenőnap a bledi divízió I/A csoportos világbajnokságon. A szünnapon egy edzésen vettek részt a fiúk, ahol tovább gyakorolták az emberelőnyös s emberhátrányos szituációkat – ezt leszámítva szabad program volt számukra, ez pedig meg is látszott a hétfői mérkőzés képén.

A fiúk saját bevallásuk szerint vegyes érzésekkel vágtak neki az összecsapásnak, mivel a szezonban korábban ezt a csapatot már legyőzték, a franciáknak viszont sikerült megverni a torna egyik legnagyobb esélyesének tartott Dániát, akiktől a mieink a vébé első napján kikaptak 4-1-re.

Már az első játékrészben összesen öt gól esett. Először a magyarok szereztek vezetést a harmadik percben: Horváth Ákos tette tovább Lőczi Árpád passzát Bugár Gábornak, aki Richard Gaetan kapujába talált, egy perc múlva azonban érkezett a francia válasz, Hugo Sarlin egyenlített. A 8. percben Kreisz Brúnót állították ki bottal akasztásért, de sikerült kivédekezni az emberhátrányt, majd a 12. Percben Szigeti Ákos lőtt laposan a kék vonalról, a francia kapus pedig nem tudta megfogni. A 13. percben Lőczi kényszerült kétperces pihenőre gáncsolásért, 48 másodperccel később pedig a másik oldalon Teo Sarlieve-Fonfraid is csatlakozott hozzá, így négy a négy ellen folytatták a küzdelmet a csapatok, amikor az ellenfél ismét egyenlített, majd a 16. percben megfordította az állást, így 3-2-es francia vezetésnél mentek pihenőre a csapatok.

A szünet után előbb Nicolas Plaquevent-t állították ki a 23. percben, majd Matis Buorillont a 27. percben,  Glen Williamson pedig az első emberelőny végén még Szeles Martint is lehozta a kapuból, hogy hat mezőnyjátékossal támadhasson a magyar válogatott, ám nem jött össze az egyenlítés – sőt a 33. percben két gólra növelte előnyét Franciaország. Jókor érkezett azonban Kreisz Brúnó találata, aki három perccel később Mihály Ákos asszisztjából szerzett gólt, ettől ismét magához tért a magyar csapat. A harmad végén azonban Péter Andor kiállítását már nem tudta kivédekezni, néhány másodperccel azután, hogy kiegészült, Hugo Sarlin második gólját is bejegyezte a mérkőzésen, ezzel a franciák 5-3-ra módosították az állást a szünet előtt.

Az utolsó harmadban a magyar válogatott kezdett agresszívabban, nem sokat volt a magyar térfélen a korong. A 48. percben, Teemu Loizeau kiállítása után, emberelőnyben Fejes Nándor előtt adódott egy lehetőség, ígéretes lövését azonban blokkolta a francia kapus. 50 másodperccel a mérkőzés vége előtt időt kért Glen Williamson, lehozta Szeles Martint a kapuból, és hat az öt ellen támadt Magyarország – a franciák pedig ezt kihasználva az üres kapuba lőtték a korongot, így 6-3 lett a mérkőzés végeredménye az ellenfél javára.

A magyar csapat legjobbja ezúttal Kreisz Brúnó lett, a franciáknál pedig Benjamin Bernard. A mérkőzés összképe ismét javulást mutatott, egyre koncentráltabban játszott a magyar válogatott, és az utolsó húsz percben a franciák szinte szóhoz sem jutottak, a szerencse azonban nem volt a csapat mellett. Ha a tabellán egy pontos németek ma kikapnak Kazahsztántól, ellenük lehet majd leginkább esélye kiharcolni a csapatnak a bennmaradást.