Kalandosan alakult a szezon, voltak hullámvölgyek és hullámhegyek, edzőváltások. Mostanra ért össze teljesen a csapat?
Egy picit nehezen indult a szezon, majd jött a 8-3-as brassói vereség, amely Leo Gudas állásába került. A másik mélyebb időszak január elejétől február elejéig tartott, amikor 31 nap alatt 18 meccset kellett letudni. Ez nagyon megterhelő volt, tele utazásokkal. Úgymond várható is volt egy hullámvölgy, amely minden csapat játékában benne van egy ilyen hosszú szezon során. Ezen időszak alatt pihenőt sem nagyon tudtunk adni a játékosoknak. Innen sikerült helyrerázódni a rájátszás kezdetére. A keret viszont már a szezon eleje óra érik. Sok meghatározó játékosunk van, beleértve a hazaiakat és a légiósokat is. Felszívta mindenki magát, és úgy egyénileg, mint csapatként is sikerült előremozdulni. Elsősorban viszont a csapatszellemet emelném ki.
Minek köszönhetően sikerült megfordítani az UTE elleni párharcot, min kellett változtatni a játékban?
Úgy szenvedtünk vereséget az első két újpesti találkozón, hogy inkább mi domináltuk a játékot és lőttünk több alkalommal kapura. Ugyanakkor nem volt elég minőségi lövés, nem tudtuk feltörni az Újpest feszes védekezését, még a kipattanókra sem értünk oda. 2-0 után sem adtuk fel. Az autóbuszról úgy szálltunk le, hogy hazai pályán egyenlítünk. Egyszóval pozitív volt a hozzáállásunk. Változtattunk a sorok összeállításán is, és bár egy kis idő el kellett teljen, de remek összhang alakult ki. A változtatásra szükség volt.
Az elődöntőben többen is jó teljesítményt nyújtottak, nem csak egy sor viszi a hátán a csapatot. Mennyit számíthat a keret mélysége?
A rájátszás teljesen más, mint az alapszakasz, vagy épp a középszakasz. Mindenki bizonyítani akar és egyúttal mindenki kiveszi a részét a munkából. Van három jó sorunk és a negyedikből is mindenki kész a játékra, bárkit bevethetünk. Ez nagyon pozitív dolog, miként az is, hogy a légiósokat is forgatni tudjuk, amennyiben a helyzet úgy kívánja.
Hogyan készül a csapat a fináléra?
Ez egy döntő. Mindenki a maximumot akarja kihozni magából. A srácok válláról a teher leesett, hiszen a célt, a döntőbe jutást, teljesítettük. Ugyanúgy megyünk előre, mint korábban és ez egy újabb kihívás, amelyből győztesen szeretnénk kikerülni.
Mennyire lehet döntő tényező, hogy az FTC a pihentebb?
Megoszlanak a szakmai vélemények arról, hogy melyik a jó, hogy meccsből jössz, vagy hogy pihentebb vagy. Ez kétélű és véleményem szerint minden a játékosokon, illetve a mögöttük levő stábon múlik, hogy miként tudják kezelni a helyzetet. Egyszóval a csapaton belül kell ezt kezelni. Aktív játékosként én jobban szerettem azokat a helyzeteket, amikor meccsből mentünk bele egy nagyon fontos párharcba.
A két csapat már hatszor játszott egymással a szezonban. Tudnak még újat mutatni egymásnak, valamivel meglepni a másikat?
Ha a győzelmek számát nézzük akkor a párharc állása 3-3, hiszen mindkét csapat hozta a hazai meccseit. Ismerjük egymást, már hat alkalommal találkoztunk a szezon során, és mindkét stáb igyekszik feltérképezni az ellenfél gyengéit és erősségeit. Ugyanakkor véleményem szerint az apró hibák lesznek a mérvadóak a párharc során, és az fog győzni, amely kevesebbet hibázik.
(Fotó: Pál Zoltán)