Hosszabbításos győzelem a Négy Nemzet Torna második napján

2016.10.05. 15:15 |

Szoros mérkőzést játszott és végül hosszabbításban győzött női U18-as válogatottunk a káposztásmegyeri Jégpalotában zajló Négy Nemzet Torna második meccsnapján Spanyolország ellen.

MAGYARORSZÁG – Spanyolország 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

A számos görhokiban is jeleskedő fiatal lányt felsorakoztató ellenfél megnehezítette lányaink dolgát, de a játék képe egyértelmű magyar mezőnyfölényt mutatott és ez végül a 62. percben mutatkozott meg az eredményen.

A tegnapi keretből többen pihenőt kaptak, hogy újabb játékosok jussanak lehetőséghez, így volt ez a kapusoknál is. A tegnapi meccsen végig védő Horváth Vanessa ma nem öltözött, a kapuban Hódos Piroska kezdett, őt féltávnál váltotta Varga Panna. Horváth tegnapi teljesítményéhez hasonlóan mindketten hibátlanul zártak.

Az első harmadban ugyan kissé álmosan kezdtek a csapatok, a második és harmadik játékrészben majdnem folyamatos magyar ostrom alatt állt Julia Embid Betes kapuja, de a spanyol hálóőr óriási bravúrokat bemutatva meccsben tartotta csapatát.

Az egész meccsen át tartó gólcsendet végül Szamosfalvi Petra találata törte meg a hosszabbítás második percében, gólpasszt Horváth Dominika jegyzett.

A meccs legjobbja spanyol oldalról a második sor egyik hátvédje, Marta Martín Echave lett, tőlünk pedig a szintén védő csapatkapitány, Mayer Fruzsina lett.

Buzás Norbert szövetségi kapitány: „Szoros volt, a tegnapival szemben itt most nem mentek be a lövéseink, a kapusuk nagyon jó százalékkal védett. Nyerhettünk volna nagy aránnyal is, a női hoki általában ilyen, hogy ha az elején egy pár gól bemegy, akkor a gátak felszabadulnak. Most nem ment be. Én teljesen jól éreztem magam a padon, szerintem csöppet sem forgott veszélyben a győzelmünk – annak ellenére, hogy csak hosszabbításban nyertünk – mert az ellenfél a mi harmadunkban nem nagyon játszott. Az kisebb negatívum, hogy ennyi lövésből csak egy gólt tudtunk lőni, de összességében jó meccs volt, tudtunk váltani az első harmad után, a lányok hajtottak, a második-harmadikban teljesen domináltuk a mérkőzést. A hibákat ki fogjuk elemezni, de én azt gondolom, hogy attól, hogy ilyen szoros volt, értékesebb is ez a győzelem, mint a 10-0-s, mert ebből sokkal többet lehet tanulni.

A Lengyelország elleni nagyon kemény meccs lesz holnap, velük mindig nehéz meccseket játszunk, nemcsak utánpótlás, de felnőtt szinten is. A lengyel női hoki erőteljes fejlődő tendenciát mutat. Tavaly egyszer mi nyertünk, egyszer a lengyel válogatott, holnap meg megpróbálunk megint mi nyerni. Az összeállításunk ezúttal is változik, megint kapnak lehetőséget a fiatalok."

A JÁTÉKOSKERET

Csapatvezető: Jasó Judit

A PROGRAM

Október 4., kedd