Hosszabbításban húzta be az első mérkőzést a BJAHC

2023.02.18. 20:52 |

A FEHA19 ezúttal is ráadásig vitte párharcának első mérkőzését, ám Vorobjov révén most a hazaiak nyerték az összecsapást.

Az alapszakaszgyőztes BJAHC a legerősebb összeállításában fogadta a kvalifikációból érkező FEHA19-et: a vendégeknél Györffy és Salamon helyére Kóger Balázs és Alapi került be a negyedik sorba. A kapuban Farkas Roland és Márkus Levente kezdtek. Alig telt el másfél perc a mérkőzésből, megszerezte a vezetést a BJA: Nagy Krisztián centerezését Szita Donát vágta a kapuba, 1-0. Azonnal válaszolhattak volna a fehérváriak, de Moksancev lövése csak a vasat találta el. Intenzív oda-vissza játékot hozott a harmad, a kapura lövéseket a vendégek vitték, de talán Ádám Zsolt járt legközelebb a második találathoz.

A középső felvonás hasonlóan indult, mint az első: ezúttal Vorobjov adta középre a pakkot az alapvonal mögül, Szita kapásból ellőtte, 2-0. A 25. percben eljött a mérkőzés első speciális játékhelyzete, sőt Tóth Gergely kisbüntetése során a liga leggyengébb emberelőnyös egysége mattolta a legjobb védekezőt: Mingazov eresztett meg több sistergős bombát a kékről, az egyik az addig hibátlanul védő Farkasról Moksancev elé pattant, a szezon közben érkező orosznak csak az üres kapuba kellett húznia a korongot, 2-1. A 30. percben a BJA is kipróbálhatta emberelőnyös játékát, Márkus vezetésével kivédekezték a fehérváriak. A folytatásban Djumic lőtt kapuvasat, majd a 38. percben Galoha törlesztett egy korábbi sérelmet, fejre irányuló támadását végleges kiállítással honorálták a játékvezetők. A nagybüntetésből még csak fél perc telt el, amikor újból 4 a 4 következett, Cizas maradt le és akadályozta ellenfelét. Az egyenlő létszám a hazaiakat zavarta meg jobban, fél perccel a harmad vége előtt Fekete Alex indult meg, szépen húzogatta a korongot Szabó Bence mellett, majd kilőtte a hosszút, 2-2.

A harmadik játékrészt Galoha áthúzódó kiállítása miatt emberelőnyben kezdte a FEHA19, majd 7 másodperccel a kiegészülést megelőzően Gőz Balázs is kiülhetett két percre. A nagy vendég lehetőség dacára az eredmény nem változott. A folytatásban mindkét együttes visszább vett, a stabil védekezés került előtérbe. Egészen az 50. percig, amikor egy lecsorgó korong Keceli-Mészáros elé került a BJAHC kapuja előtt, a 19 éves támadó fonáklövése utat talált Farkas kapujába, 2-3. Fél percig sem tartott a FEHA19 vezetése: Tóth Richárd lépett el Dolinar mellett, szélről leadott lövése átment Márkus lábai között, 3-3. Lendületben maradtak a hazaiak, Csollák csak szabálytalanság árán tudta megakadályozni az újabb nagy helyzetet. Kangyal Balázs együttese második emberelőnyével sem élt, majd a kiegészülést követően újból biztonsági játékra törekedtek a csapatok. A fennmaradó időben több gól már nem esett, hosszabbítás következhetett.

A ráadás első percei BJAHC-fölényt és Gőz helyzetét hozta. Moksancev vezetésével kijött a szorításból a FEHA19, ám a 65. percben mégis góllal zárult a budapestiek akciója: Elo a földön fekve készítette le a korongot Vorobjovnak, az orosz bekk középtávoli lövése kipókhálózta a felső sarkot. A BJAHC hosszabbítást követően 4-3-ra megnyerte az első mérkőzést, folytatás vasárnap este 19:30-as kezdéssel, ismét Káposztásmegyeren.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJA: "Amit megbeszéltünk, amire felhívtuk a figyelmet, azt nem tartottuk. Látszott a FEHA-n, hogy egy győztes DEAC elleni párharcból jöttek, teljesen más hőfokon égtek, mint mi. Közel sem volt olyan könnyű az, hogy őket válasszuk ellenfélnek, mint azt sokan gondolták."

Arany Máté, másodedző, FEHA19: "Gratulálni tudok a srácoknak, mert egy jó mérkőzést játszottunk. Az elején kicsit lassan mentünk bele az ütközésekbe, de aztán felgyorsultunk, holnapra ezt a lendületet kell átültetnünk."