Hosszabbítás után, kétgólos hátrányból nyert a címvédő

2022.10.10. 20:08 |

A csíkszeredai csapat fordulatos, kilencgólos találkozón, 5-4-re nyert a Dunaújvárosi Acélbikákkal szemben.

Két, az előző játéknapon győzelmet elkönyvelő csapat, a Csíkszereda és a Dunaújvárosi Acélbikák találkozott egymással a Vákár Lajos Műjégpályán.

A hazai Sportklub kezdte jobban a meccset, és a 3. percben megszerezte a vezetést. Reisz Áron középre tett korongját még Becze Tihamér a kapussal szemben tovább játszotta, Fodor Csanád pedig könnyedén talált kapuba az elfekvő Kovács Dávid mellett (1-0). Nem kellett sokat várni a DAB válaszára: Fodor Csanád kiállítása után, a 6. percben Dézsi Bence passzából Pinczés Olivér büntetett közelről, a rövid felsőbe bombázva (1-1). Folytatódott a korai gólzápor, a 7. percben visszavette a vezetést a Sportklub. Becze-Kubat összjáték után a cseh centerezett, amire mintaszerűen érkezett Reisz Áron (2-1). A harmadban ezek után újabb gól már nem esett Kovács Dávid komoly bravúrjainak köszönhetően.

A 23. percben újra egyenlített a Dunaújvárosi Acélbikák csapata: Pinczés Olivér második gólját szerezte, Niskanen távoli lövésébe jó érzékkel belekapva (2-2). Egy perc is alig telt el, máris fordított a DAB, Eric Embrich elemi erővel talált a hosszú sarokba Adorján Attila kesztyűje mellett (2-3). A harmad vége fele közeledve növelte a nyomást a hazai csapat, de hiányoztak a pontos befejezések Kovács kapuja előtt. Öt másodperccel a harmad vége előtt megbosszulta magát a sok kihagyott Sportklub-helyzet, újra Embrich volt eredményes Szalma Zsolt passza után (2-4).

Rögtön a harmadik harmad elején, a 41. percben egy gólra zárkózott a Sportklub. David Stach gyönyörű csuklómozdulattal lőtte magasan a korongot a kapuba (3-4). A játék képe nem változott, a Sportklub pedig az 53. percben egyenlített. Péter Balázs szép cselsorozat után tálalt Részegh Tamás elé, aki pontos lövést eresztett meg (4-4). Az 59. percben Fodor Csanád védőjét megverve gyönyörűen forgott a kapu elé, de lövése kijött Kovács mamutjáról, így hosszabbítás következett.

A ráadás 3. percében Részegh Tamás szélsebesen korcsolyázott végig a pályán a koronggal, majd kilőtte a bal felső sarkot, eldöntve a találkozót (5-4). A Sportklub sorozatban második hazai sikerét aratta, a DAB pedig a Gyergyó után nem tudta begyűjteni az újabb erdélyi skalpot, de így is négy ponttal zárta a túrát.

Nyilatkozat

Tódor Krisztián, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: "Jól kezdtük a mérkőzést, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Sajnos másodjára jövünk ki úgy a középső harmadra, hogy nem vagyunk elég összeszedettek. Olyan szituációkban hagytuk őket érvényesülni, amelyekben nem engedhetnénk meg hasonlót, viszont ismét sikerült nagy csapatmunkával visszajönnünk a mérkőzésbe, a hosszabbításban pedig idén először megnyertük a mérkőzést. A közelgő Kontinentális Kupa küzdelmein győzni szeretnénk. Próbálunk megfelelően koncentrálni a feladatunkra, hisz az a tervünk, hogy győzelmekkel térjünk haza.

Niko Eronen, vezetőedző, Dunaújvárosi Acélbikák: "Az első húsz percben két gólt is ajándékoztunk az ellenfélnek. Aztán sikerült felszívni magunkat, és átvettük a vezetést. A Csíkszereda ekkor ismét többet birtokolta a korongot, de a defenzív zónában a játékosaim keményen oldották meg a védekező munkát. Nagyon örültem, mikor 5 másodperccel a második harnad vége előtt kétgólosra növeltük az előnyünket, de a harmadik játékrészben hagytuk könnyen felzárkózni a hazai csapatot. Ezután a gól után pedig át is vette a Csíkszereda az irányítást, majd ki is egyenlítették a mérkőzés állását. Mindezek ellenére tetszett a küzdésünk, a védekezésünk is tetszetős volt, a kapusunk pedig remekül teljesített, sokat köszönhetünk ma neki.”