Hokimaraton: orosz győzelem zárásként

2016.05.01. 21:32 |

Az A-csoportos világbajnokság ráadás-meccsén összecsapott a két vendégünk, Kazahsztán és Oroszország csapata. A találkozó színvonalas játékot és orosz győzelmet hozott.

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó és ugyan Kazahsztán juttatott több korongot a kapura, mégis Oroszország fiataljai szereztek vezetést a harmad második felébe lépve, azaz egész pontosan Kroshkov. Egygólos orosz vezetéssel zárult tehát a kiállításoktól mentes első harmad.

Már a szünet utáni első cserében ledolgozta hátrányát a kazah együttes, Boyd passzából Bocheski egalizált. Éppen két perccel később viszont eredményes volt Apalkov is, szóval visszaállt az egygólos orosz vezetés. A találkozó első emberelőnyét Kazahsztán kapta, de a lehetőségből nem tudott újra egyenlíteni. A harmad legvégén Oroszország sem tudott betalálni a maga első emberfórjában. Ismét lényegesen több dolga volt az orosz hálóőrnek, mint Kolesniknek a másik oldalon, de maradt az orosz fölény.

A záró játékészben ugyanolyan kiélezett játék folyt, mint az első negyven percben, de itt már határozottan jobb volt az orosz fiatalok helyzetkihasználása. A találkozó egyetlen létszámkülönbségnél esett gólját Paigin szerezte a 46. percben, megduplázva ezzel csapata előnyét. Az 53. percben Galimov góljával eldőlni látszott a találkozó, de a fáradó kazah együttes még igyekezett mindent bevetni. Több, mint három perccel a vége előtt hozta le kapusát Oleg Bratash, de együttese hat mezőnyjátékossal sem tudott elég veszélyes lenni az orosz kapura, hogy közelebb kerüljön ellenfeléhez. Az 59. percben Karpov üres kapus találata végleg eldöntötte a találkozó kimenetelét.

A mérkőzés legjobbja kazah oldalról a 27-es számmal játszó Bochenski volt, az orosz együttesből a 40-es Barkov vehette át az egyéni díjat.

Hokimaraton

Április 15. péntek, 18.00 (Tüskecsarnok): MAGYARORSZÁG–Ausztria 4-0
Április 16. szombat, 18.00 (Bécs): Ausztria–MAGYARORSZÁG 1-3
Április 20. szerda, 19.00 (Tüskecsarnok): MAGYARORSZÁG–Szlovénia 0-3
Április 29. péntek, 19.00 (Tüskecsarnok): MAGYARORSZÁG–Kazahsztán 2-3
Április 30. szombat, 19.00 (Tüskecsarnok): MAGYARORSZÁG–Oroszország „B” 2-3 - sz.
Május 1. vasárnap, 19:00 (Tüskecsarnok): KazahsztánOroszország „B” 1-5

Fotó: Mudra László - MJSZ