Hivatalos: Krakkóban lesz a vb

2014.09.18. 11:16 |

Megerősítette a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF), hogy Krakkóban lesz a felnőtt férfi divízió 1/A világbajnokság 2015 áprilisában.

A napokban, szeptember 18-tól 20-ig Tenerifén tartja féléves kongresszusát a Nemzetközi Jégkorong Szövetség, amelyen többek között arról is határozni kellett, hogy az Ukrajnában kialakult politikai helyzett miatt a vb-rendezéstől visszalépett Doneck helyett mely városban rendezzék meg a felnőtt férfi divízió 1/A világbajnokságot.

Mivel a rendezésnek kötött a szabályrendszere (nem pályázhat rá például az A-csoportból kiesett nemzet, esetünkben Olaszország és Kazahsztán, továbbá idén tavasszal Ázsiában játszottunk, így Japán is kiesett gyakorlatilag, mi pedig nem kívántunk rendezni), maradt Lengyelország, amely első körben is jelentkezett. Az éves rendes kongresszuson azonban Donecknek adták a vb-t. Csakhogy utána fokozódott a helyzet - ismeretlenek például betörtek a vb-re kijelölt Druzsba Arénába, amit kifosztottak és felgyújtottak -, és augusztusban az Ukrán Jégkorong Szövetség bejelentette, nem tudja vállalni az eseményt.

Lengyelország ezután megerősítette rendezési szándékát és ma az IIHF bejelentette, hogy Krakkóban, a vadonatúj, 15 328 fős Kraków Arénában lesz a vb 2015 áprilisában, ahol jelenleg a férfi röplabda-vb mérkőzéseiből is számosat játszanak.

A hoki vb-nk pontos időpontról később határoznak, mert Ukrajna április 18-24-i dátumokkal, az idén 90 éves Lengyel Jégkorong Szövetség viszont hat nappal korábbiakkal pályázott tavasszal.

Az viszont bizonyos, hogy ellenfeleink a felnőtt férf divízió 1/A világbajnokságon Olaszország, Kazahsztán, Japán, Ukrajna és a házigazda Lengyelország lesznek.

Fotó: Mudra László