Hibátlan a KMH

2018.10.29. 12:00 |
A KMH Budapest az EWHL-ben és a DEBL-ben is magabiztos győzelmekkel folytatta. A Budapest U25 Select két vereséggel zárta túráját. A légiósok közül egyedül Jókai-Szilágyi Zsófia örülhetett. Összefoglaló a női jégkorong elmúlt hetének eseményeiből.

EWHL

A KMH Budapest Kapfenbergben a Neuberg csapata ellen játszott, és aratott fölényes, 9-1-es győzelmet. A magyar együttes már másfél perc után vezetett, majd a harmad vége előtt újabb gólt szerzett. A második harmadban 4-0 után szépített a hazai csapat, de nem kellett sokat várni az újabb KMH-gólra. Az utolsó 20 percben is folytatódott a henger, Stacey Scott újabb két gólt szerzett, így néggyel zárt, Horváth Tifani is betalált, és Gasparics Fanni is eredményes volt négy asszisztja után.

A Budapest U25 Select is idegenbeli túrán vett részt, amelyet két vereséggel zárt. Bolzanóban, a Südtirol Eagles ellen csak az első harmad volt szoros (1-0), utána három perc alatt elhúztak a hazaiak. Pintér Hanna szépített, de feljebb nem tudott zárkózni a magyar együttes, az utolsó harmadban még négy gólt értek el az olaszok, így 8-1-es vereség lett a vége. Egy nappal később a Salzburg ellen sem ment jobban, 9-1-re nyert az osztrák gárda. A szépítő találatot ezúttal is Pintér Hanna szerezte a harmadik harmadban, már 7-0-nál.

Fodor Zoltán vezetőedző és Tóth Enikő csapata, a Lakers Kärnten vezetett az Olimpija Ljubljana otthonában, de végül 4-1-re kikapott.

DEBL

A három magyar csapat összesen négy győzelemmel zárta az elmúlt hetet. A KMH Budapest II 8-0-ra verte a SPG Caps Flyers / Highlanders együttesét idegenben, Horváth Dominika és Puskás Noémi is duplázott. Egy nappal később a Linz Ice Cats ellen 6-0-ra nyert a fővárosi alakulat, ezúttal a mesterhármast szerző Szick Dorka vezetésével.

A linzieket az FTC-Telekom és a MAC Marilyn is legyőzte Budapesten: előbbi 6-3-ra, utóbbi pedig 3-1-re.

U25-ös bajnokság

Két mérkőzést rendeztek az elmúlt héten. Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia 12-1-re kiütötte a DVTK-t. Ferik Evelin és Máhl Fruzsina is 4-4 gólt szerzett. Az Óbuda hosszabbítás után 4-3-ra verte az Angels csapatát. A hatvani együttes vezetett, innen fordított 3-1-re a hazai együttes, de az Angels az utolsó 10 percben egyenlített. A győztes találatot végül Péter Csilla szerezte.

Légiósok

A svéd bajnokságban, Jókai-Szilágyi Zsófia együttese a Lulea előbb szétlövésben 3-2-re kikapott a Linköpingtől, majd 4-0-ra verte a HV 71-et. A csapat az ötödik helyen áll, de kevesebb meccset játszott, mint az előtte lévők.

Az SDE Pintér Lilivel a soraiban 7-0-ra kikapott a Djurgardens vendégeként, és továbbra is az utolsó előtti helyen áll.

A svéd második vonalban Pártos Réka csapata, a Karlskrona elszenvedte első vereségét: a Malmö szétlövésben 3-2-re győzött – a tíz büntetőből csak egy ment be.

Az észak-amerikai egyetemi ligában Odnoga Lottiék két vereséggel folytatták. A Colgate 6-0-ra, a Cornell 4-0-ra verte a Dartmouth együttesét. A magyar játékost mindkét meccsen kiállították egyszer, és a Cornell ellen két lövéssel próbálkozott.

(Fotó: KMH Budapest)