2013.01.14. 08:07 |
A Miskolc Érsekújvárra utazik, a Ferencváros pedig a Csíkszereda ellen lép jégre

nzHC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvékmiskolc
E L H A L A S  Z T V A

Hétfő délelőtt döntöttek az illetékesek: a rendkívül veszélyes és rossz útviszonyok miatt elhalasztják a mára kiírt HC Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék találkozót. A mérkőzés új időpontjáról később döntenek.

A beharangozó - még a döntés előtt - megszületett, törölni nem töröljük, lévén a közeljövőben biztosan találkoznak egymással a felek...
Mindkét csapat fáradtan érkezik a mérkőzésre, ám nem vesztegethetnek el pontokat. Nagy csata folyik a rájátszásba kerülésért, ami mind a kettő alakulatnak kimondott célja. Az Érsekújvár erősítette csapatát az elmúlt időszakban, ebből is látszik, hogy komolyan gondolják a MOL Liga playoff-jába való bejutást. Viszont a Miskolc is remek formában van, sorozatban nyeri a mérkőzéseit, még a Dab.Docler sem tudta megállítani. Izgalmas meccset várhatunk, amit a DIGI Sport 2 csatornán is követhetnek azok a szurkolók, akik nem utaznak el Érsekújvárra.

Tim Kehler (vezetőedző, Miskolci Jegesmedvék) - Az Érsekújvár ellen játszani mindig kihívás, hiszen egy jó csapatról van szó. Ellenük jó formát mutattunk eddig, legutóbb is idegenben sikerült győznünk. Mivel közvetlen riválisról van szó, ez is egy hatpontos mérkőzés, ahol győzni szeretnénk. Figyelnünk kell a frissítésre is, hiszen rövid időn belül az lesz a harmadik meccsünk, nem mindegy milyen állapotban lépünk jégre.

Robert Spisak (vezetőedző, HC Nové Zámky) – Ismét egy nehéz hétvége van mögöttünk, elég kevés idő jutott a regenerációra. A Miskolci Jegesmedvék nagyon jó és rutinos csapat, akik már évek óta ott vannak az élmezőnyben. Nagyon fontos lesz, hogyan kezdjük az első harmadot, mivel az utolsó meccsünkön ellenük az volt a gyenge pontunk. Alakulóban van a csapatom, mivel Lettországból is tudtunk igazolni tapasztalt játékosokat. Még mindig van meglepetés a tarsolyunkban, de azt a Miskolci Jegesmedvék ellen szeretném applikálni. Nagy a tét, de minden meccsen bízom a csapatomban, és egy kiváló kapusteljesítmény mellet behúzhatjuk ezt a meccset is, és visszaadhatjuk a kölcsön kenyeret, ugyanis szilveszter előtt hazai pályán 2:6-ra kikaptunk a miskolciaktól. Remélem, hogy a meccs színvonalához hozzásegít a hazai közönség is, akik az utolsó meccseinkre szép számban kilátogattak.

csíkszeredaHSC Csíkszereda - Ferencváros-ESMTKftc
(kezdési időpont: 19.30 )

A hazaiak pihentebben várják a Ferencváros elleni összecsapást, hiszen ők –ellentétben a zöldekkel- nem léptek jégre vasárnap. Ráadásul pénteken pont a nagy rivális brassóiakat verték meg 2:0 arányban. A zöldeknek ennél szerényebb eredménnyel zárult a brassói túrájuk, az első harmad egygólos vezetése után a végén 7:1-es vereséget szenvedtek. A HSC a negyedik helyen áll a MOL Ligában, és feltett szándékuk a rájátszásba jutni, ám ehhez nem szabad botlani. Szinte kötelező nekik a győzelem a Fradi ellen, ám a vendégek képesek meglepetéseket okozni, úgyhogy egy percig sem dőlhetnek hátra a csíkiak. Kemény küzdelem várható hétfőn este.