Hetényi Zoltán visszatért a Magyar Kupán

2015.03.28. 00:03 |

Érvényesült a papírforma a Magyar Kupa négyes döntőjének első napján, Hetényi Zoltán pedig majd’ egy év kihagyás után visszatért a Fehérvár AV19 kapujába.

A MOL Liga győztes Miskolc a magyar bajnokság ezüstérmesével találkozott a Final Four első mérkőzésén. A liga-győzelem mellett a bajnoki címet is behúzó Jegesmedvék jól kezdtek, Láda Balázs az első percben a DAB kapujába juttatott egy pattogó korongot, majd öt perccel később Roczanov növelte az előnyt. Mielőtt elhúzott volna a borsodi gárda, Hüffner Adrián használt ki egy emberelőnyös szituációt. A második játékrészben Cohen lőtt Sevela kapujába, szintén fölényben, de Croteau még életben tartotta az újvárosi reményeket, amikor a kapu előtt szabadon maradva kapásból bombázott a miskolci hálóba. A mérkőzés fordulópontja a 3. percben következett be végül amikor 18 másodperc alatt O’Donell és Boyle is eredményes volt, így 5-2-re húzott el a sárga-fekete gárda. A harmadik harmadra kapus cserélt a DAB.Docler, Hajek váltotta Sevelát. Őt Dudas avatta fel az 52. percben, majd Hüffner szépített egy takarásból eleresztett lövéssel, beállítva ezzel a 6-3-as végeredményt.

Majoross Gergely a Miskolci Jegesmedvék vezetőedzője: „Sok kihívás volt nekünk ebben a mérkőzésben, az első az, hogy hosszú szünet után kellett újra meccset játszani, ez sosem könnyű. De a kiírás miatt sajnos ez sokadszorra fordul elő és már kezdünk belejönni, jól kezdtük a mérkőzést. Ugyanakkor furcsa hangulatban zajlott a mérkőzést, hiszen egy csalódott csapat és egy eufóriából érkező csapat találkozott és ilyen is volt a játék képe. Senki nem játszott igazán jól, szerencsére mi játszottunk kevésbé rosszul, úgyhogy sikerült nyerni.
A holnapi mérkőzés egy jó erőmérő lesz nekünk. Augusztusban játszottunk egyszer a Volánnal, ahol nagyon nem voltunk azonos fázisban, mi talán 10-15 napja voltunk jégen, ők pedig már sokadik meccsüket játszották, úgyhogy én azt gondolom, hogy abból messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. Mi ezen a képen szeretnénk változtatni és tisztában vagyunk vele, hogy gyorsabban kell döntéseket hoznunk, mint a szezon során és még inkább egyszerűvé és hatékonnyá kell tennünk a munkánkat. Én biztos vagyok benne, hogy ez sikerülni fog.”

Robert Spisak a DAB.Docler vezetőedzője: „Elaludtunk az elején, de az pozitívum volt, hogy 2-0-nál akciógólt tudtunk szerezni. Fölpörögtünk és volt pár tiszta helyzetünk, amit sajnos nem sikerült belőni, akkor lehet, hogy más meccs lett volna. A második harmadban is gyorsan felzárkóztunk 3-2-re, azt hittem, hogy fölpörgünk, de épp ellenkezőleg alakult. Egy hibánkból gyors gólt tudott szerezni az ellenfél, aztán fölösleges kiállítást szedtünk össze a támadó harmadban. Három góllal elhúzott az ellenfél és vége volt a meccsnek. A fiúk végig harcoltak, de ma minden szempontból jobb volt a Miskolc. Gratulálok az ellenfélnek a döntőbe jutáshoz.”

Hüffner Adrián a Dab. Docler hátvédje: „Sajnos nem sikerült úgy felpörögnünk, ahogy kellett volna, ezt annak a rovására írom, hogy nem játszottunk már tétmeccset közel egy hónapja, talán az Érsekújvár elleni volt az utolsó. A Miskolc, pedig egy komoly szériából érkezett, erősebb meccseken edződött, mint mi. Az elején kicsit beragadtunk, és nem véletlen, hogy két góllal vezetett az ellenfelünk. Utána úgy éreztem, hogy tudnánk fordítani, mert több nagy helyzetünk is volt, de talált még két gólt a Miskolc, és innen már nehéz lett volna visszajönni. A vesztes meccs után persze, hogy el vagyunk keseredve, de holnap mindenképpen nyerni akarunk, legalább érmet szeretnék hazavinni.”

A második mérkőzésen a MOL Liga-újonc Debrecen nézhetett farkasszemet a házigazda EBEL csapattal és nem ijedt meg ellenfelétől, hiszen Savva Borodin kiváló kapusteljesítményének és Ladányi Balázs korábbi csapatának szerzett góljának köszönhetően 1-0-ra vezetett a DHK az első húsz percet követően. A másodikban viszont felpörgött a Volán, a 22. percben Boivin használt ki egy emberelőnyt, majd a mérkőzés közepén Szirányi szerezte meg a vezetést egy öt a három elleni szituációban. A záró húsz percben közönségszórakoztató játékkal őrölte fel ellenfelét a Fehérvár AV19. Előbb Ejdepalm volt eredményes, majd Banham lőtte ki kapásból a rövid felsőt a Voronov és Magosi verekedését követő emberelőnyben, kicsit több, mint fél perccel később pedig Bartalis növelte négygólosra az előnyt. Ekkor a mérkőzés során másodjára is skandálni kezdte a közönség Hetényi Zoli nevét, Pallin pedig nem habozott, a következő játékmegszakításnál beküldte az idei szezont kihagyni kényszerülő válogatott kapust. Egy percre rá a DHK is lehozta orosz kapusát, helyére a fiatal Tőke Zoltánt küldte be, aki végül két szerencsétlen gólt kapott a folytatásban. Sikorcin és Sarauer állította be az 1-7-es végeredményt, Hetényi shutouttal tért vissza.

Rob Pallin a Fehérvár AV19 vezetőedzője:  Az első harmadban néhány srácon láttam, még az EBEL-kiesésen bánkódik, ezért nem koncentrált százszázalékosan. Az első szünetben mondtam nekik: ez a kupa is fontos, és innentől már működtek a dolgok. Hetényi Zoltánról annyit, hogy hatalmas küzdő, láttam, min ment keresztül, az én szememben nemcsak nagy játékos, hanem nagy ember is.

Hetényi Zoltán a Fehérvár AV19 kapusa: Nagyon örülök, hogy egy ilyen hosszú időszak után megint a csapattal lehettem, ez is egy fordulópont az életemben. Tervben volt, hogy ha úgy alakul a mérkőzés, akkor játszani is fogok. Amikor a mérkőzés alatt először kezdte skandálni a nevem a közönség, még nem esett le, de másodjára már rájöttem, azt szeretnék, hogy játsszak. Ekkor odajött az edző és azt mondta: „Ez most a te időd!” Nem kérdés volt, kijelentette, hogy nincs vita, bemegyek és teszem a dolgom. Jó érzés volt újra a jégen lenni a csapattal, újra átélni ezt. Hosszú volt ez a 11 hónap, technikailag nem felejtettem, de 100%-os akkor leszek, ha a kondim is újra a régi lesz.

Jevgenyij Muhin a Debreceni HK vezetőedzője: Az ellenfelünk sokkal jobb csapat, mind sebességben, mind egyénileg. Nehéz volt őket követni, rengeteget korcsolyáztak, és ez eléggé kifárasztotta a csapatomat, sok energiát emésztett fel. Nagyon sok kiállítást kaptunk, és így nehéz volt azt a játékot játszani, amelyet elterveztünk. Kaptunk néhány olyan gólt, amelyek kellően feltüzelték a Fehérvárt, és ez számunkra demoralizálóan hatott. Annyit azonban ígérhetek, hogy a bronzmeccsen is harcolni fogunk!

Ladányi Balázs a Debreceni HK szélsője: Egész szezonban az edzőnk által kidolgozott taktika volt az erősségünk. Ezzel tudtuk elérni az eredményeinket, a mai mérkőzésre is előállt egy olyan taktikával, amellyel meg tudtuk fogni a Fehérvárt. Persze lehet vitatkozni, hogy mekkora különbség van a csapatok között, és ez kijött-e. Nekünk nem ezzel kell foglalkoznunk, hanem a saját játékunkkal, és azzal a két harmaddal, amelyekben, partiban voltunk. Utána jöttek a kiállítások, sok gólt kaptunk hátrányban, de ennek ellenére megemelhetjük a kalapunkat a csapat előtt.