Hengereltek a Titánok

2018.10.25. 23:40 |

A Fehérvári Titánok hazai pályán kiütötték a Brassót az Erste Ligában.

Fehérvári Titánok-Corona Brasov 7-2 (1-0, 4-0, 2-2)

A Brassóban még nem mutatkozott be a 32 éves cseh támadó, az NHL-be is draftolt Zdenek Bahensky.

A fehérvári együttes az első harmadban előnybe került Beukeboom távoli bombájával, majd a második felvonásban eldöntötte a meccset, négy gólt szerezve négy és fél perc alatt – ebből három kettős fórban született az egyre feszültebbé váló találkozón. A liga büntetéskirálya, Garrett Clarke végleges fegyelmit kapott. A vendégek a harmadik harmadban, 6-0 után szépítettek, de erejükből csak az eredmény kozmetikázására futotta.

A Titánoknál Kiss Patrik mesterhármast szerzett, Mihály Ákos három asszisztot jegyzett.

Kiss Dávid, vezetőedző, Fehérvár: „Az első harmadban láthattunk igazi hokit, ahol mindkét csapat komolyan vette a mérkőzést. Aztán a második harmadban az ellenfélnél volt egy kis szünet, ahol nem a játékkal foglalkoztak, mi pedig kihasználtuk ezt és ez elegendő volt ahhoz, hogy a három pontot itthon tartsuk. Az utóbbi időben nagy hangsúlyt fektettünk az emberelőnyös játék gyakorlására, mert fontos pontokat veszítettünk amiatt, hogy a speciális egységeink nem működtek jól. A második harmadban most élesben is tudtuk ezt gyakorolni és éltünk is a lehetőségeinkkel. Remélem, hogy a mai győzelem pozitív hatással lesz a csapatra. Nem örülhetünk sokáig, hiszen holnap újra fontos mérkőzés vár ránk, ahol egy teljesen más kaliberű együttessel fogunk találkozni. Ők biztosan fegyelmezett játékot fognak mutatni, úgyhogy nekünk is erre lesz szükségünk.”

Greg Lindqvist, vezetőedző, Brassó: „Az első harmad rendben volt, idegenben megfelelő teljesítményt nyújtottunk. A második harmadban olyan kiállítást kaptunk, amiről még életemben nem hallottam, aztán elvesztettük a koncentrációt és nem fókuszáltunk kellően a mérkőzésre. A Titánok pár perc alatt eldöntötték a mérkőzést, de ki kell pihennünk a mai találkozót, mert még három összecsapás vár ránk. A második harmadban egy tízperces periódus döntötte el a mérkőzést. Az első harmadban nem volt kiállításunk, aztán jött az a furcsa kiállítás, elvesztettük a fókuszt, a játékosok buta kiállításokat szedtek össze. Ez lett a vesztünk, ezért kaptunk ma ki. Öt az öt ellen rendben volt a játékunk.”