Hazatért a női válogatott Stavangerből

2016.12.20. 10:21 |
Hazatért a stavangeri olimpiai előselejtező tornáról a magyar válogatott - vasárnapi utolsó mérkőzésükön a lányok 5-2-re verték Kazahsztánt, ezzel a tabella második helyén végeztek Norvégia mögött.

Az utolsó mérkőzés első harmada nem volt igazán eseménydús, de a második játékrészben megindult a magyar rakéta. Pintér Hanna duplázott és Somogyi Vivien is a kapuba talált, amire Kazahsztán csak egyetlen góllal tudott válaszolni a 38. percben.

A harmadik harmadban Medgyes Dorottya, majd Horváth Tifani is bejelentkezett, az ellenfél soraiból pedig Meruyert Ryspek volt eredményes az összecsapás utolsó perceiben, így a végeredmény 5-2.

Mivel a másik mérkőzésen Norvégia megverte Szlovákiát, 9 ponttal végzet a tabella élén és jutott ki az olimpiai selejtezőtornára, amelyet a svájci Arosában rendeznek majd februárban. Magyarország 6 pontja a második helyre volt elegendő - ezzel a lányok pjongcsangi esélyei ugyan elszálltak, de az eredmény a 2022-es pekingi téli olimpiára előre tekintve mindenképpen biztató.

A mérkőzés utáni értékelést ide kattintva tekinthetik meg.