Hazai pályán győzött Brassó, Fehérvár és Debrecen is

2016.10.21. 21:13 |
A MOL Liga hárommeccses pénteki fordulójában a debreceni, a fehérvári és a brassói szurkolók örülhettek. A DHK a Fradi fölött aratott négygólos győzelmet, a Fehérvár Belgrád ellen tartott otthon két pontot hosszabbításban, a Brassó-Csíkszereda rangadón pedig a kék-sárgák győztek ezúttal.

Debreceni HK - Ferencvárosi TC 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)

A hajdúságiak legyőzték a fővárosiakat, ezzel megerősítették középmezőnybeli helyüket. Shinkaruk a Magyar Kupa után a MOL Ligában is góllal debütált a zöld-fehéreknél.

A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, már a 3. percben megszerezték a vezetést a korábbi FTC-csatár, Dancsfalvi révén, majd az első harmad hajrájában Kocsetkov góljával kihasználták második emberelőnyüket. A meccs felénél a fővárosiak új igazolása, Carter Shinkaruk szépített, hiába, a folytatásban csak hazai gól született. Három perccel később Berta Ákos visszaállította a kétgólos különbséget, míg a 38. és az 51. percben Németh Attila talált be előbb Sevela, majd a záró húsz percre érkező Soós László kapujába. A Debrecen 5-1-re nyert, sikerüket némileg beárnyalja légiósaik fegyelmezetlensége, ugyanis Piszkunov és Orlov kapus is 10 perces fegyelmit kapott a meccs során

Greg Kjell Lindqvist, FTC: - Egy rossz cserének köszönhetően kaptuk az első gólt, a másodikat pedig egy nevetséges kiállítás nyomán, így két gólos hátrányba kerültünk az 1. harmad végére. A másodikban megpróbáltunk visszajönni a meccsbe, de védelmi hibák után, szinte semmiből megint betaláltak és ezután már csak futottunk az eredmény után. Ugyanolyan gyenge napot fogtunk ki, mint Dunaújvárosban, semmi nem jött össze, az üres kapu sem. Hétfőtől megkezdjük a felkészülést a következő feladatokra.

Evgeni Muhin, DHK: - Nagyon fegyelmezetten hokiztunk ma este, a védelem különösen jól dolgozott. Mivel tegnap is játszottunk, volt egy olyan pillanat, amikor nem voltam biztos benne, hogy végigbírjuk a mérkőzést. A szezon elején elvégzett munkának köszönhetően azonban végig bírtuk a tempót. Ez egy olyan meccs volt, amelyen az ellenfél minden hibáját sikerült kihasználni. Két nap alatt 11 gólt szereztünk és csak egyet kaptunk, ami önmagáért beszél. Kezdett összeállni a védekezés, jó volt az összhang a kapus és a védelem között és jól segítettek vissza a támadók is. Elégedett vagyok.

Fehérvári Titánok - HK Beograd 4-3 hu. (2-1, 0-1, 1-1, 1-0)

A fehérváriak szoros mérkőzésen, hosszabbítás után győzték le a nagyot küzdő szerbeket.

Alaposan megerősített Fehérvári Titánok fogadták a HK Beogradot. Az EBEL-keretből Kocsis Ferenc, Reisz Áron és Vincze Péter mellett Orbán Attila is Kóger István rendelkezésére állt. A ligaújonc csütörtökön is jégre lépett, Debrecenben 6-0-s vereséget szenvedett, talán ennek is köszönhető, hogy a mérkőzés elején fáradtnak tűnt. A Titánok viszont a legkevésbé sem, a kezdés után pár másodperccel Vizi Dániel lövése még csak a bal kapuvasat találta telibe, de egy perc múlva Hamvai passzából Shupe már a vezetést is megszerezte a Fehérvárnak (1-0). Öt perc után kijött a szorításból a HK Beograd, és azonnal helyzeteket alakított ki. Turcotte első szólóját még védte Lemay, a következőnél viszont már tehetetlennek bizonyult, a villámgyors csatár szép cselek után egalizált (1-1). Az egyenlítés bátrabbá tette a vendégeket, túlságosan is kinyíltak, jött is a második Titán-kapuvas, majd a gól, Shupe közelről lőtt Trifonov kapujába a nyolcadik percben (2-1). Állandósult a hazai fölény, főként a látogatók harmadában zajlott a játék. A végére egy-egy emberelőny jutott mindkét csapatnak, újabb gól azonban nem született.

Reisz lövésével és Krogh szabálytalanságával kezdődött a középső játékrész, majd Anic is kiment, de a fórokat nem tudták kihasználni a csapatok. Főként mezőnyjáték folyt a harmad első felében, kevés helyzettel. A második tíz percben aztán bátrabbá vált a Belgrád, különösen Turcotte volt elemében, szólói élményszámba mentek. A 36. percben Arany kiállítása miatt öt a négyben támadhatott a ligaújonc, majd Orbán Attila elvesztette ütőjét, Just hiába adta át a bekknek a sajátját, Despotovic kihasználta a lehetőséget, és éles szögből újra kiegyenlített (2-2). Magasabb fokozatba kapcsoltak a Titánok, előbb a 2011/12-es szezon óta első MOL ligás meccsét játszó Orbán Attila lőtt, majd Just távolról, Láday szólóból veszélyeztetett, de a kiváló napot kifogó Trifonov mindent hárított. Nőtt a feszültség a jégen, a harmadot Just és Despotovic szópárbaja zárta, de a játékvezetők időben megakadályozták a bunyót.

A szünetben sem nyugodtak meg a játékosok, Despotovic ezúttal Vizivel szólalkozott össze. Árvay kiállítása után a Titánok újra megszerezhették volna a vezetést, de Trifonov bravúrjainak köszönhetően maradt a döntetlen. A kimaradt fehérvári helyzetek után a 47. percben Szabados a meccsen először a HK Beogradnak szerzett vezetést (2-3). Hazai oldalon hiányzott az átütőerő, már-már győztesnek tűntek a látogatók, amikor az 58. percben Vincze szélről eleresztett lövése a kapuba került. A szerb játékosok szabálytalanságot reklamáltak, de a játékvezetők videózás után érvényesnek ítélték a találatot (3-3). Az eredmény a rendes játékidőben nem változott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás hazai emberelőnnyel, négy a háromban indult, és egy percig sem tartott. Filipovic áthúzódó kiállítását Krogh használta ki, aki pontos összjáték után lőtt a hálóba (4-3). A mérkőzést a Fehérvár nyerte, de a meccsen nyújtott teljesítményre a HK Beograd lehet büszkébb.

Christer Dreberg, HK Beograd: - Úgy érzem, ez nem volt „fair play”, a hokiban mindig tiszta játék, néha az egyik csapat nyer, néha a másik. De most nem ez történt, olyan bűntetőt ítéltek ellenünk, ami 100%-ig tiszta helyzet volt és ezután kaptunk egy gólt, ami a Fehérvár javára változtatta a helyzetet. Igaz, az első harmadban voltak kisebb problémáink, de 60 percig keményen küzdöttünk. Úgy gondolom megérdemeltük volna a három pontot.

Kóger István, Fehérvári Titánok: - Az elején minden sorunknak jó cseréje volt, lőttünk is egy gólt, majd szerintem az 5. percben úgy gondolták a fiúk, hogy ez egy nagyon könnyű mérkőzés lesz, nem muszáj annyit dolgozni. Ki is egyenlített a Beograd és egy idő után már elkezdtünk görcsösen játszani. Ha az elején sikerült volna belőnünk a helyzeteinket, akkor parádés győzelmet arathattunk volna. Az ellenfél azonban teljes erejéből védekezett, betömörültek a kapuba és mi ezt nem tudtuk áttörni. Nem tudtunk gólt lőni pedig megvoltak a helyzeteink. A végén nekünk kellett örülni, mert egy semmiből talált gól visszahozta a reményt, de nem vagyok elégedett a látottakkal. Nekünk kellett volna hokizni, egy gyengébb csapat ellen és mégsem tudtunk gólokat lőni. Az EBEL-es sor nagyon sokat dolgozott, sok helyzetet alakítottak ki csak a befejezések nem sikerültek, de nagy segítség volt a munkájuk. Úgy érzem 1 pontot elfecséreltünk, mert az utolsó helyzetet meg kellett volna vernünk, hogy esélyünk legyen a play off-ra. Ezek az elhullajtott pontok pedig rosszul jöhetnek a végelszámolásnál.

ASC Corona Brasov - SC Csíkszereda 4-2 (1-1, 1-1, 2-0)

A Sportklub rendezte sorait, de ez még nem volt elegendő ahhoz, hogy otthonában verje erdélyi riválisát.

Az első két harmad egyaránt 1-1-re végződött, Brassóban mindkétszer a Csíkszereda szerzett vezetést. De ahogy Molnár Zsombor gólját Richard Filip, úgy Moldován Ervinét Nagy István egyenlítette ki. A Brassó vezetésére egészen a 43. percig kellett várni, Petres Tivadar lőtte a hazaiak harmadik gólját. A Sportklub eredménytelenül próbálkozott az egalizálással, és ennek egy üres kapuval kialakuló 4-2-es vereség lett a vége. Az utolsó percben Ian McDonald talált a kapuba.

A Brassó tovább zárkózott az élbolyhoz, a Sportklub pedig egyelőre magával küzd a leginkább, és ha szerencséje van, akkor még belátható távolságban lesz a rájátszást érő helyek egyik, mire egyenesbe jönnek arrafelé a dolgok.

Tom McCarthy, SC Csíkszereda: - Kiváló a brassói csarnok, a szurkolók a fair play jegyében buzdítjak csapatukat, nagyon jó volt a hangulat. A csapatunk keményen küzdött, de a szerencse ma nem állt mellettünk. Jó meccs volt, mindkét csapat jól játszott. Büszke vagyok arra, ahogy a srácaim küzdöttek, ugyanakkor fájó, hogy nem tudtunk győzni.

Martin Lacroix, ASC Corona Brasov: - Jó meccs volt, igazi derbi két kiváló csapat között. Majdnem teltház volt, kiváló hangulat és azt hiszem, jó meccset láthattak a nézők is. Számtalan gólhelyzetet alakítottunk ki, amelyeknek csak töredékét tudtuk kihasználni, de összességében jó meccs volt. A győzelem és ez a hat pont rengeteget számít nekünk.