Hatodik helyen végzett a serdülő-válogatott

A válogatott edzője, Mayer Péter értékelt.

Magyarország–Nagy Britannia
3:4 (0:3, 0:0, 3:1)

Magyar gólszerzők: Márkus, Gáspár, Szűcs.

Agresszív, harcos mérkőzés volt az első pillanattól kezdve, amiben a britek mozogtak otthonosabban az első harmadban. Határozott, jó ütemű letámadásokkal rendszeresen lezárták a harmad vonalat a palánknál, így bent tartva a harmadban a korongot, ami szervezetlen védekezést és ötletszerű támadási kísérleteket generált a játékunkban. Sajnos a nagy számú előkészítetlen, de váratlan kapura lövésből 3 gólt szereztek az első részben, ami bármilyen szinten tetemes előny. Középszerű teljesítménnyel, megilletődött játékkal telt el ez a harmad.

A szünetben átbeszélt módosítások (középen kihozott korongok, több lövés és gyorsabb kapu elé érkezés, több fizikai kontakt a pálya minden részén, és rizikó mentesebb megoldások a saját oldalunkon) megváltoztatták a játék képét. Kiállítások voltak bőven mindkét oldalon, ezekből nem sikerült ugyan gólt szerezni, de egyértelmű magyar dominancia jellemezte a harmadot. Gyors, de nem hatékony támadásokkal próbálkoztak csupán a britek, ebből is kevésszer jutottak el a kapuig, akkor viszont Gadácsi a helyén volt.

A harmadik harmadban aztán tovább folytatódott szervezett és odaadó játékunk, amely végre gólt is hozott, 42:44-nél Márkus ért bele Pálfi lövésébe (1-3). Nagy volt a nyomás a brit csapaton, megérdemelt volt a szépítés. A továbbiakban egyértelműen az egyenlítés gondolatával küzdött a csapat, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, a brit kapus azonban sokszor komoly bravúrral fogott.
51:57-nél egy gyors támadásból Márkus és Antal passzából Gáspár Máté is betalált (2-3), ami a végjátékra remek lehetőséget adott. Az 53. percben az ellenfél egy a harmad vonalról kapura emelt korongja beesett a hálóba, ezzel rontva a helyzeten (2-4). A csapat mentális erejét mutatja az, hogy a kapott góltól abszolút függetlenítve a fejeket, tovább domináltunk és 49 másodperccel a vége előtt Sági és Lakatos előkészítéséből Szűcs egy bomba kapáslövésből ismét egy gólra korrigált (3-4). A legvégén lehoztuk a kapust is, egy-két helyzeten túl azonban már komoly gólveszélyt és ebből találatot nem tudtunk elérni, így maradt az egygólos vereség és a hatodik hely.

Összegzés:
A tornán a hatodik helyen zártunk, ami a számot tekintve az előző évekhez képest visszalépésnek tűnhet, fontos azonban az értékeléskor azt figyelembe venni, hogy az idei volt az első tilburgi torna, amelyen a kiválasztásnál abszolút elvként csak az idősebb, azaz az 1997-es születésű játékosok jöttek szóba.

Az év során külön képzési programban vettek részt az U15-ös (1998-as) és az U16 (1997-es) sportolóink, összesen közel 90 gyereket képeztünk az edzőtáborok során. Az U18 válogatott hétfőn korán reggel kezdődő és abszolút prioritást élvező világbajnoki felkészülése miatt Garát Zsombor, Stipsicz Bence és Kiss Zsombor nem utazhatott Hollandiába, nekik világbajnoki feladataik lehetnek. Mindezen túl a fiatalabb évjáratból is lenne potenciálisan 4-6 olyan játékos, aki tudását tekintve konkurenciát jelentene az egy évvel idősebbek számára is akár.

Tilburg, 2013. március 24.

A szombati második meccset a tilburgiak ellen is értékelték a játékosok. Elsőként Bödök Balázst hallhatják.

Gáspár Máté értékelését alább nézhetik meg.