Három pont került a FEHA19 karácsonyfája alá

2022.12.23. 20:41 |

Nagyobb csatát ígért az alsóházi rangadón a DAB és a FEHA19 mérkőzése, azonban utóbbi magabiztosan nyert idegenben 6–1-re.

Nem rontottak egymásnak a felek a megyei, alsóházi rangadót, mégis már a 7. percben gól született. A FEHA19 egyik új szerzeménye, Eriks Zohovs rázta le magáról a védőjét, egészen a kapuig bekorcsolyázót, s egy közeli lövéssel megszerezte csapatának a vezetést. Bő két perccel később a fehérváriak másik új játékosa, Alekszandr Moksancev is beköszönt egy, a kék vonal környékéről eleresztett távolival, így a vendégek már 2–0-ra vezettek. A 14. percben pedig egy emberelőnyt is gólra váltottak: Moksancev lőtte be oldalról középre a korongot, Cizas három DAB-védő gyűrűjében juttata a korongot a hálóba. Ekkor eszmélhettek fel a dunaújvárosiak, mert bő egy perccel később jött a szépítés: Ödman-Hadzinikolic lövése még kipattant, erre csapott le Somogyi Balázs, így 3–1-el vonultak a felek a szünetre.

Az Acélbikák úgy jöttek ki a második harmadra, hogy faragjanak a hátrányukból, de semmi sem jött be nekik, sok hiba csúszott a játékukba, így a játékrész eleji fórral sem tudtak élni. Ez pedig megbosszulta magát, mert a FEHA19 a harmad második felében kétszer is betalált. Először Farkas László gyötörte át a korongot a gólvonalon – videózás után megadták. Majd emberelőnyben a dunaújvárosi védők igyekeztek menteni, de a kivágott korong a középen teljesen egyedül hagyott Zohovshoz került, aki ezt a helyzetét is kihasználta. Az utolsó másodpercekben Léránt előtt adódott nagyobb lehetőség, de maradt az 5–1.

A fehérváriaknak az utolsó harmadra nem maradt más dolguk, mint tartani az eredményt, s ebben szerencséjükre a DAB is partner volt. A hazaiakból ugyanis hiányzott az az átütő erő, amellyel izgalmasabbá, szorossabbá tehették volna a mérkőzést – s a fórokat sem használták ki. Ráadásul, az utolsó másfél percre kettős emberhátányba is kerültek, Ambrus Csongor még a dudaszó előtt lőtt egyet középtávolról, ezzel beállítva a 6–1-es végeredményt.

A FEHA19 karácsonyfája alá három pont került.

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője: – Nem találom a szavakat arra, hogy mi történt ma, és mi történt velünk az utóbbi hetekben. Nagyon sajnálom, hogy ide jutottunk, egyszerűen bármivel próbálkozunk, bármilyen változtatásokat vittünk végbe a közelmúltban, hogy a jó irányba változzanak a dolgaink, nem tudunk kijönni ebből a gödörből. Nem tudunk most mit csinálni, még keményebben kell dolgoznunk, nincs más út.
Arany Máté, a FEHA19 másodedzője: – Összeállt a csapat, pedig ebben az összeállításban még nem játszottunk együtt. A nagyon jó kapusteljesítmény megadta az alapot és a biztonságot ahhoz, hogy nyugodtan és higgadtan játsszunk. Annyival könnyebb volt a helyzetünk, hogy mi nem játszottunk az elmúlt napokban, míg a DAB-nak négy napon belül ez volt a harmadik mérkőzése, s ez szerintem látszott is rajtuk. A nemzetközi szünetet arra használtuk, hogy felrázzuk, összeszedjük a csapatot, volt ugye néhány változás a keretben, de az új játékosok látványosan meg tudták dobni a csapat morálját és a lendületét, s ennek az eredménye volt, hogy viszonylag simán tudtunk nyerni. A játék ezzel együtt nem volt szép, nem dőlhettünk hátra, ellenfelünk végig nyomott, mi is sokat hibáztunk, de remélem ez a győzelem meg tudja adni nekünk a lendületet a szezon második felére.