Három gólos hátrányból nyert az UTE

2022.12.30. 20:15 |

Hiába húzott el a középső felvonásban három góllal a FEHA19, a lila-fehérek még a második szünet előtt átvették a vezetést.

Az újpestieknél visszatért eltiltásából Pokornyi Dávid, valamint Rajna Mikós is felépült betegségéből – míg Sági Máté, Tornyai, Jekunen, Henttonen és Pereszunko nem – és kezdett a vasak között, Monostori hiányzásával ismét Papp Áron volt a cserekapus. A FEHA19 négy teljes sorral érkezett a IV. kerületbe, a kezdőkapus Tóth Balázs Károly volt.

Lassú, óvatos játékkal kezdtek a csapatok, az UTE próbálta ráerőltetni játékát a FEHA19-re, a vendégek jobbára kontrákra rendeződtek be. A 14. percben érkezett az első találat mégpedig a FEHA19-től: az akció szokás szerint Mingazovtól indult, majd Cizas passzát követően Moksancev lőtte ki a rövid felsőt. Szűk 4 perccel később egalizált az UTE: Benk centerezését követően Just pofozta be a lecsorgót, 1-1. A harmad hajrájában Just passzát követően Kiss Dániel ütőjében maradt a vezető újpesti találat.

A második felvonás fehérvári emberelőnnyel indult, amit Zohovs használt ki a harmadszünetben Rajna helyére érkező Papp Áronnal szemben. Két minutummal később Dobos Bendegúz szerezte meg első felnőtt gólját egy újabb emberelőny során, amikor is a lila-fehérek nem tudtak időben felszabadítani. Az újpesti hidegzuhanynak itt még nem volt vége: a 26. percben Kóger kékvonali lövésébe ért bele talán Farkas László, 1-4. Az UTE egy kettős emberelőnyből zárkózott: Shirley lekészítését követően Just fejezte be a figurát. A 34. percben újból emberelőnyös lila-fehér gól született, Kovács Alex lövése jött ki Tóth kapusról, Madácsi tette be a korongot második szándék. A fehérváriak megzavarodtak, az Újpest sorra dolgozta ki a helyzeteket. A 38. percben Just passzát követően Benk és Kiss Dániel maradt őrizetlenül a kapu előterében, a csapatkapitány lekészítését követően egyenlített a rutinos bekk. Fél perccel a harmad vége előtt a vezetés is összejött az UTE-nak, Kovács Alex ugratta ki az ismét hátvédet játszó Nemes Benjámint, aki a kapusvas segítségével értékesítette helyzetét, 5-4.

A 45. percben Madácsit ütközték le keményen félpályánál, az Újpest mégis végigvitte az akciót, Kiss Patrik átadását Shirley lőtte be közelről, 6-4. A folytatásan az UTE kihagyott egy kettős emberelőnyt, majd a FEHA19 sem élt saját szimpla fórjával. A hajrában a fehérváriak lőttek egy kapuvasat, de Tóth kapus lekorcsolyázását követően sem tudtak közelebb zárkózni.

Az UTE 6-4-es győzelemmel zárta a 2022-es esztendőt, legközelebb január 4-én MK-negyeddöntő visszavágón játszik az FTC-vel, míg a FEHA19 január 3-án Gyergyóba utazik.