Győzött a Csíkszereda

2017.11.24. 22:10 |

A Csíkszereda elhozta a három pontot Bécsből az Erste Ligában.

Három mérkőzésből álló túrájának első állomásán, Bécsben már a 3. percben megszerezte a vezetést a Csíkszereda Gecse Hugó találatával, majd az utolsó percben Peter Fabus duplázta meg az előnyt. Az első harmadban a Vienna Capitals is próbálkozott, 12 lövést eresztettek meg, de Onodi Ottó jól állta a sarat.

Ami az első játékrészben nem sikerült, az összejött a másodikban, a hazaiak ugyanis egyenlítettek. 16 másodperc után Felix Maxa, a 32. percben Richard Schlögl volt eredményes, és erre a Sportklubnak nem volt válasza.

Az utolsó harmadot megnyomta a Csíkszereda, és az 53. percben emberelőnyben ismét vezetéshez jutott, a KHL-ből érkezett Makszim Potapov révén. A hajrában emberelőnybe került az osztrák együttes, Christian Dolezal lehozta kapusát is, ám hiába támadtak 6 a 4 ellen, elvesztették a korongot, amit Peter Fabus üres kapus góllal büntetett meg.

A győzelemmel a Csíkszereda beérte a 29 pontos Ferencvárost és Újpestet, igaz, egy meccsel többet játszott.

EV Vienna Capitals-SC Csíkszereda 2-4 (0-2, 2-0, 0-2)

(Fotó: Pál Zoltán - Csíkszereda)