Győzött az U20, kikapott az U18 és az U16

2015.11.05. 21:48 |

Junior válogatottunk egygólos győzelemmel kezdett négyes tornáján Olaszország ellen, a talján ifik pedig a mieinken vettek bosszút az U20-asokért. A serdülő korosztály Szlovéniával játszott szoros meccset.

Junior

Magyarország – Olaszország 2-1

Rich Chernomaz Arany Gergely mellett döntött ma az U20-as válogatott kapuskérdésében a Vaujany-ben megrendezett Négy Nemzet Torna nyitómeccsén. Az első játékrészben sem olasz ellenfelünk, sem mi nem tudtunk betalálni, ott egy, itt három emberelőny maradt ki. A második harmad elején viszont sikerült megtörni a jeget, Galló Vilmos kapott jó passzt és míg az ellenfél védői cseréltek, könnyedén kiugrott, majd a hosszú felsőbe lőtt. Ellenfelünk majd’ húsz perccel később egyenlített, Barnabo járt túl Arany eszén. Fordítani viszont nem tudott a talján együttes, Magyarország pedig végül kihasznált egy emberelőnyt, Galló kipattanóját Antal Norbert bombázta a kapuba az 50. percben, az eredmény pedig nem változott már a dudaszóig.

A mérkőzés magyar góljai videón:

Ifjúsági

Magyarország – Olaszország 2-4

Este megrendezték ugyanazt a találkozót egy korosztállyal lejjebb is, ahol ifi együttesünk is sokáig vezetett 2-1-re, de a vége már kevésbé sült el jól. A magyar kapuban Kovács Dávid kezdett, a mezőnyjátékosok közül pedig Szabó Bence kezdett igazán jól, Korchma Bence közreműködésével már a 3. percben betalált. Az első harmad közepén szintén Szabó volt, aki gólhoz segítette Sebestyén Dávidot, így az első szünetben már kétgólos győzelemmel mehetett pihenőre ifiválogatottunk. A második harmad közepén Glen Williamson együttese játszhatott kettős, majd sima előnyben, a mérkőzés második felébe lépve mégis Olaszország szerzett gólt Trivellato által egy egyéni akció végén, ez volt a játékrész egyetlen találata. A záró húsz percre viszont határozottabban korcsolyázott ki ellenfelünk, Fink már az első cserében egyenlített, majd a 49. percben vezetést is szerzett csapatának. A folytatásban már nem sikerült gólt szerezni, másfél perccel a vége előtt Kovács Dávid helyett is mezőnyjátékos korcsolyázott ki, de ez végül egy üres kapus olasz találatot eredményezett, így két góllal győzött ellenfelünk.

Glen Williamson, szövetségi kapitány: - Jól kezdtünk ezen az igazán jó iramú találkozón. Számos helyzetet alakítottunk ki, a játékosok keményen dolgoztak, felvették a versenyt, de időre van szükségünk. Több, mint kétszer annyit lőttünk kapura, mint ők, de ez a hoki. Több gólt kell lőnünk a kipattanóból, jobban meg kell dolgoznunk a korongért a kapu előtt. Kicsit szervezettebbnek kell lennünk, jobb játékhelyzeteket kialakítanunk, jobban lőnünk és akkor elérjük a célunk. Ez egy tanulási folyamat, mindenki tudja, mit tettünk eddig, most pedig mindenki arra koncentrál, hogy holnap jobbakká váljunk csapatként. Mindenki bosszant a győzelem, ami tulajdonképpen jó. Most újra feltöltődünk, hogy készen álljunk holnap.

Majoross Barnabás: - Nagyon jól kezdtük a meccset, nyomás alá helyeztük az olaszokat és meg is szereztük a vezetést már az elején. Ezek után kicsit leültünk szerintem a második harmad elejére, vissza is jöttek egy gólra, utána megint elkaptuk a fonalat, hajtottunk, de ott nem jött össze sajnos a gólszerzés. A harmadik harmad elején kaptunk egy sajnálatos gólt, az elején egy kicsit elaludtunk. Utána az olaszok helyeztek nyomás alá minket és be is túrtak egy vezetést jelentő gólt. Beleadtunk mindent, a végén a kapust is lehoztuk, ami végül balul sült el, de összességében szerintem egy jó meccs volt, amire lehet építeni.

Sebestyén Dávid: - A jó kezdés után kicsit leeresztett a csapat a második harmadra. Sokat lőttünk kapura, de a helyzeteket nem tudtuk kellőképpen kihasználni.

Serdülő

Szlovénia – Magyarország 3-1

A Szilassy Zoltán vezette U16-os válogatott Szlovénia ellen kezdett a Négy Nemzet Tornán, a találkozó pedig szoros küzdelmet hozott. A kapuban Márkus Levente kezdett, aki sokáig tartotta csapatát, a gólnélküli első harmadot követően Ivancevic egy emberelőnyt kihasználva vette be portáját a 34. percben. Hosszas gólcsend következett ismét, végül Páterka Bence egyenlített a harmadik harmadban, Kovács Alex és Egyedi Zsolt jegyzett gólpasszt. A találat után nem sokkal Vértes Nátán ülhetett ki a büntetőpadra két percre, vagyis ülhetett volna, de mindössze 21 másodpercet töltött ott, az Ivancevic-Brun-Primoz hármasnak ennyi időre volt szüksége, hogy gólra váltsa előnyét. Az 59. percben Márkus is lekorcsolyázott, hogy helyére mezőnyjátékos menjen, majd egy előnyhöz is jutott válogatottunk, de fél perccel a vége előtt Kogovsek és Brun mégis meg tudott lépni, utóbbi a két aszissztja mellé pedig egy gólt is szerzett az üres kapunkba, így végül a serdülő válogatott is két góllal maradt alul ellenfelével szemben.

Virág Csaba, szövetségi edző: - Igazán jó meccset játszottunk, felvettük tempóban is a versenyt a szlovénekkel. A srácok betartották az edzői utasításokat. Többet lőttünk kapura, mint ők, 5 az 5-ben veszélyesebbek voltunk és ebben a felállásban 1-0-ra meg is nyertük a mérkőzést. Sajnos emberhátrányos szituációkból kaptunk két gólt és egy üres kapusat a végén. Semmi okunk a panaszra, holnap lehet javítani.