Győzelemmel kezdte a vb-t a női válogatott

2024.04.21. 17:55 |

A magyar csapat végig uralta a Dél-Korea elleni mérkőzést, és 2-0-s sikerrel kezdte a klagenfurti divízió 1/A világbajnokságot.

A magyar női válogatott kapujában Németh Anikó kezdett a Dél-Korea elleni első vb-mérkőzésen. A sorokban nem volt kiváltozás a hollandok elleni felkészülési meccshez képest.

A mieink támadólag léptek fel, először Metzler Regina cselezte be magát a kapu elé, de nem tudta becsapni a kapust, Pakot. A 4. percben emberelőnyben próbálkozhattak a mieink, járt is a korong, a legnagyobb lehetőség Márton Adél előtt adódott. Aztán Dabasi Réka éles szögből tesztelte a koreai kapust, majd Báhiczki-Tóth Boglárka lőhetett zavartalanul középről, de   találta el. Gengeliczky Dorottya távoli kísérlete után Jókai-Szilágyi Kinga próbálta bekotorni a kipattanót, de a kapus rá tudott feküdni. Kisvártatva hasonló jelenet játszódott le: ezúttal Németh Bernadett lőtt, Seregély Míra kellemetlenkedett a kapu előtt, ám a védők odaértek. Szinte végig a mieink támadtak, az ellenfél alig jutott át a harmadunkba. Sok volt a próbálkozás, távolról és közelről, de a rivális jól védekezett. Pázmándi Zsófia megindulásai is veszélyesnek bizonyultak, aztán Gondos tette rá a visszatett korongot, ám a kapus a helyén volt. Ahogy Huszák Alexandra kemény lövésénél is. Hiába a dominancia, a harmad végén Németh Anikó dupla védésére volt szükség, hogy ne szerezze meg a vezetést az ellenfél.

Hasonló mederben folytatódott a meccs, a mieink még többször próbálkoztak, főleg távolról. A 22. Percben emberelőnybe került a csapat, a két perc Huszák lőtt többször is. Aztán a kiegészülés után a koreaiak is megdolgoztatták Némethet. Pázmándi, majd Gondos próbálkozott, mindkétszer a kapus volt a végállomás, ahogy Huszák szép szólója után is leért a sarokra Pak. Seregély éles szögből kísérletezett, majd Kreisz cselezte be magát a kapu elé, a kipattanót pedig Pázmándi igyekezett bekotorni, ám nem járt sikerrel. Németh bombája után beragadt a korong a vas alá, nagyjából 10 centit tévedett csak a bekk. A 37. Percben megtört a jég, és sikerült megszerezni a vezetést: Huszák tűzte rá a bal szélről, a korong a kapus válla fölött pattant be a kapuba. Rögtön ezt követően Pázmándi kapott büntetést, egy nagyobb koreai helyzettel sikerült kihúzni ezt az időszakot, sőt, volt lehetőség az előny megduplázására is.

A harmadik harmadban is a mieink akarata érvényesült, Kreisz, majd Huszák is közel volt a második gólhoz. Horváth lapos lövése kevésssel ment el a sarok mellett, aztán késleltetett kiállítás alatt Jókai-Szilágyi maradt le alig a középre betett korongról. Emberelőnyben is volt több helyzet, Dabasi és Báhiczki-Tóth is közelről próbálkozott, ám nem tudták növelni a különbséget. Az 52. percben Seregély cselezte be magát, és próbálta behúzni a korongot a rövidbe, de Pakról kijött. Egy perccel később sikerült megszerezni a megnyugtató második gólt: Pázmándi vágtázott be a kapu elé, a kapusról még kijött a korong, de Kreisz remekül érkezett, és egy védővel a nyakán is beütötte. Az 55. Percben újra emberelőnybe kerültek a mieink, Kiss-Simon lökete a vasról jött le, majd Seregély is kemény lövéssel tesztelte a kapust. A hajrában a mieink vigyáztak a korongra, és akadt még helyzet Seregély, valamint Huszák előtt is, de nem változott az állás.

A mieink tehát biztos sikerrel kezdtek, és hétfőn Hollandia ellen folytatják. A meccs legjobb magyarja Kiss-Simon Franciska lett.

Pat Cortina szövetségi kapitány: Sok akaratot láttam a játékosoktól, sok energiát fektettek bele a mérkőzésbe. Ha ennek nincs azonnali eredménye, akkor az frusztrációt okozhat, de tudtuk ezt kezelni. Valamiért azt gondoljuk, hogy minden ellenfélnek hat-hét gól kell lőnünk, de ez nem egyszerű ezen a szinten, amikor rengeteget küzdő csapatokkal játszunk, amelyeknek nagyszerű kapusaik vannak. Ha a győzelem mellett megtanuljuk a leckét ebből a meccsből, és jobbak leszünk, akkor ez a tökéletes kezdés egy vb-n. Fontos volt a türelem, de keményebben kell dolgozunk. Hollandia ellen fel kell tennünk a munkasisakunkat és kész kell állnunk többet melózni. Nagy, erős játékosaik vannak, meg fogják próbálni tördelni a játékunk ritmusát, és ezáltal frusztrálttá tenni minket, de készen kell állnunk erre, és lehozni a meccset, úgy, ahogy mi tudjuk.

Márton Adél: Annak ellenére, hogy nehezen indult a meccs, összeszedtük magunkat, és végig megvolt a fókusz. Sok helyzetünk volt, amiből kettőt tudtunk gólra váltani, de így is győztünk, és ennek örülünk. A folytatásban is hasonló koncentráltsággal kell játszanunk, az egy az egy elleni párharcokat meg kell nyerni, a lehetőségeket pedig gólra váltani.

Báhiczki-Tóth Boglárka: Első mérkőzésnek jó volt, a lényeg, hogy nyertünk, de tudunk még fejlődni a hét során. Egyszerűbben kell megoldanunk a gyors korongkihozatalokat, a letámadás jól működött és jól küzdöttünk, ezt továbbvihetjük. Jó érzés volt pályára lépni, örülök, hogy a csapattal lehetek a vb-n, szeretném megmutatni, hogy mire vagyok képes.

Az összeállítás:

Báhiczki-Tóth, Huszák, Dabasi
Jókai-Szilágyi, Kreisz, Pázmándi
Seregély, Metzler, Fehér/Mozolai
Gondos, Horváth, Williams

Odnoga, Márton A.
Kiss-Simon, Mayer
Németh B., Gengeliczky

Németh A. (Révész)

vb-programja:

Április 21., 15.00 Dél-Korea–Magyarország 0-2
Április 22., 12.30 Magyarország–Hollandia