2016.12.15. 15:57 |
Rövid értékelések a csapatoktól - harmadik meccsnap.

SLO-ITA 7-0

Mark Vlahovic (SLO, kapus):

Nehéz mérkőzés volt, igyekeztem a legjobbamat nyújtani. Nem volt egyszerű – az első két harmadban nem sok kapura lövés volt, de utána a harmadikban oda kellett tennem magamat. Lehet, hogy a kijelző 7-0-át mutatott, de az én fejemben végig 0-0 volt az állás. Ha azt mondtam volna magamnak, hogy minden rendben, hiszen nyerésre állunk, akkor elkezdtem volna félvállról venni a dolgot, így viszont végig 100%-on tartottam magamat. Nehéz így koncentrálni, főleg, ha még nem is kaptál gólt, nehéz semmi másra nem gondolni, csak arra, hogy meg kell állítani a korongot, és kész. Nagyon boldog vagyok. Holnap Ukrajna jön, az is kemény mérkőzés lesz, remélem győzünk megint.

HUN-UKR 3-1

Stipsitz Bence (HUN, csapatkapitány):

Megvolt a csapategység, jó volt a védekezésünk, így el tudtuk venni előlük az igazán nagy lehetőségeket. Igazán nagy lehetőségük az ötperces kiállítás alatt volt, még a hátrányban való játékot gyakorolnunk kell holnapra, de minden meccsen kicsit javulunk és ez önbizalmat ad a csapatnak. Az ötperces kiállítás szinte felemelő volt a csapat számára – utána rögtön elkezdtünk támadni, mindenkiben ott volt az adrenalin, szerintem erre sokat tudtunk építeni. Nem ezt mondom, hogy minden meccsre kell egy ötperces kiállítás, de valóban tudtunk most építeni rá.

Konstantyn Simchuk (UKR, másodedző):

Nagyon nehéz mérkőzés volt számunkra, szerintem jól játszott a csapatom, megérdemeltük volna, hogy legalább pontot szerezzünk. Minden megvolt, csak a gólok hiányoztak. Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit mondani, esélyünk még mindig van, holnap egy újabb nehéz mérkőzés vár ránk, a mai összecsapás pedig sok energiát kivett a válogatottból. Meglátjuk, hogy mi lesz.