Gólzápor után fehérvári diadal

2017.12.26. 22:39 |

Fordulatos meccsen hosszabbítás után nyert a Fehérvári Titánok csapata a Ferencváros otthonában az Erste Ligában.

A Ferencváros bő fél perc után emberelőnybe került, amit gyorsan ki is használt: szép korongjáratás után Dubek Vladimir keresztpasszát Jereme Tendler lőtte be. A fehérváriak szinte azonnal válaszoltak, 15 másodperccel később Derek Schoenmakers már egyenlített is. A harmadik percben a Titánoknál volt az előny, egy lecsorgó korongot Hamvai Szilárd továbbított a kapuba. S itt még nem volt vége a ferencvárosi rémálomnak, ugyanis egy perccel később Szabó Bence lövését Peter Sevela szinte a kapuba ejtette. Greg Lindqvist időt is kért, és lehozta bizonytalan, mindössze egyet védő kapusát, aki helyett Pleszkán József folytatta a játékot. A Fradi rendezte védekezését, és a 6. percben emberhátrányban csökkentette a különbséget: egy korongszerzés után Preston Shupe talált be. A hazaiak az  egyenlítéshez is közel jártak, de Kornakker Dániel jól védett.

A második harmad elején 26 másodpercig kettős előnyben támadhatott a Fehérvár, de gólt már öt a négy ellen szerzett, Vehmanen révén. A vendégek jártak közelebb az újabb gól megszerzéséhez, de Pleszkán többször is bravúrral védett. A 29. percben aztán a Fradi került kettős emberelőnybe, és élt is a lehetőséggel, Szappanos Dávid gólja visszahozta a reményeket. Ezt aztán zöld-fehér kiállítások követték, és ebből egyet a 38. percben a Titánok együttese váltott gólra, Schoenmakers találatával. A Fradinak erre is volt válasza, és az utolsó percben Jereme Tendler csökkentette a különbséget.

Az utolsó játékrészre sem változott a játék képe, rengeteg volt a kiállítás, és a gólok sem maradtak el. A 43. percben Joni Tuominen óriási góllal egyenlített emberelőnyben. A Fehérvár a következő hátrányt kivédekezte, majd emberelőnybe kerülve az 51. percben ismét vezetéshez jutott Vehmanen második góljával. A hajrában a Fradi kettős emberelőnyben támadhatott egy percig, de nem tudott élni a lehetőséggel, majd a zöld-fehérek is megfogyatkoztak. Végül ezt újabb fehérvári büntetés követte, amelyet az 59. percben Tendler kihasznált, saját harmadik góljával újra egyenlítve. Az utolsó percet is megnyomta a Fradi, de újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

Az őrült meccs 71 másodpercig folytatódott 3 a 3 ellen: a Fradi kihagyott egy helyzetet, a másik oldalon viszont Láday próbálkozása után a kipattanóból Szita Donát betalált, ezzel eldöntötte a találkozót.

A Fradi egy pontot szerzett, de sorozatban hatodik meccsén veszítette el, így továbbra is a 6. helyen áll, öt pontra lemaradva a felsőházi középszakaszt jelentő negyedik helytől. A Fehérvár egymás után másodszor nyert, és a zöld-fehéreket is kétszer legyőzte néhány héten belül.

Ferencvárosi Torna Club-Fehérvári Titánok 6-7 (2-3, 2-2, 2-1, 0-1) - hosszabbítás után

Nyilatkozat

Szakács Ferenc, Ferencváros, másodedző. „Nagyon jól kezdtünk, de aztán kaptunk három nagyon buta gólt, majd futottunk egész mérkőzésen az eredmény után. Rengeteg kiállítás volt, én is úgy érzem, hogy nagyon sok túl könnyen lett megítélve mindkét oldalon. A végén a harcot az döntötte el, hogy ki lőtt többet speciális helyzetből. Ők is lőttek gólt, mi is lőttünk négyet vagy ötöt, a végén pedig a vendégek jobban jöttek ki. Gratulálok a Fehérvárnak. Egy küzdős, sok gólos mérkőzés volt, csak azt szoktam mondani, hogy hat góllal meccset kellene nyerni normális esetekben. Sajnáljuk, hogy elvesztettünk két pontot. Megyünk tovább, közeledik az alapszakasz vége, és minden pontra szükségünk van."

Kóger István, Fehérvári Titánok: „Érdekes és fordulatos meccs volt. Szerencsére a csapat nem omlott össze a gyors ferencvárosi vezetéstől, keményen beleálltunk a meccsbe, és 3-1-es előnyhöz jutottunk. Szenvedélyes, kemény, harcias meccs volt. A speciális helyzetek miatt jutottunk el a hosszabbításig. Úgy érzem, sok könnyű kiállítás volt mindkét oldalon. Gratulálok a Ferencvárosnak, mert kemény harmadik harmadot nyomtak, érződött, hogy nagyon nyerni akarnak. Örülök a két pontnak.”