Gólzápor Dunaújvárosban és Miskolcon

2016.10.11. 22:38 |
Miután a MOL Liga mindkét hétfői meccsén szoros állásnál mentek pihenőre a felek az első harmad végén, a lefújásra hatgólos előnyre tettek szert a hazai együttesek. A DVTK-nak Brassó, Dunaúvárosnak Csíkszereda csapata esett áldozatul.

Dunaújvárosi Acélbikák - SC Csíkszereda 10-4 (3-2, 5-1, 2-1)

A Sport Club Csíkszereda ellen folytatta ma este a MOL Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A kezdés azonban igencsak riasztó volt hazai szempontból, ugyanis a vendégek hat perc alatt szerzett két góllal sokkolták az Acélbikákat. A hazaiak becsületére legyen mondva, hogy nem este össze a gyorsan bekapott találatoktól, s első soruk, valamint a két gólt és egy gólpasszt jegyző Dansereau vezérletével még az első harmadban megfordították az eredményt (3-2).

A térfélcsere után újabb két Dansereau-találat szomorította a vendégeket, majd Horváth és Cseter is mattolta a Csíkszereda új légiós kapusát váltó Ruczujt, s hiába szépített valamit az álláson Spafford, a harmad utolsó gólját Hruby jegyezte, így a harmadik etap előtt már csak a gólkülönbség volt kérdéses (8-3). A záró felvonásra sok izgalom nem, viszont annál több kakaskodás maradt, de azért a jégkoronggal is törődtek a felek, így ezúttal sem maradtunk gólok nélkül. Hruby megszerezte második találatát, majd egy szép támadás végén a Csíkszereda is betalált, de az utolsó szó joga az ötödik gólját szerző Dansereau-é volt, aki büntetőből állította be a 10-4-es hazai sikert jelentő végeredményt.

Lee Gilbert, Dunaújvárosi Acélbikák: - Örülök a három pontnak, de a védekezésünkön van még mit csiszolni bőven. Természetesen a tíz lőtt gólt nem kell magyarázni, de kaptunk néhány elkerülhető találatot a mai estén. Ettől függetlenül nagy szó, hogy míg az Újpest ellen alig sikerült egyet begyötörni, úgy ma kinyílt a gólzsák. Persze azt se felejtsük el, hogy egy nehéz sorozatban lévő csapat látogatott hozzánk. Az biztos, hogy a mai és az Újpest elleni meccs felvételeiből sokat kell tanulnunk.

DVTK Jegesmedvék - ASC Corona Brasov 7-1 (0-0, 2-0, 5-1)

Alaposan nekiesett a DVTK Jegesmedvék csapata a Brassónak, hiszen nem telt még el 10 másodperc, amikor Pavuk senkitől sem zavartatva lőhetett közelről, de pár centit tévedett. Az első percekben nagyon nyomott a Miskolc, de Tőke résen volt. A Brassó a negyedik perctől jött ki a szorításból, ekkor már Adorjánnak is akadt dolga. Ezután egyre többet támadtak a vendégek, sőt ők kapták a meccs első emberelőnyét is, de mindösszesen egy veszélyes lövésig jutottak. A 11. percben Galanisz becselezte magát a kapus elé, közeli lövését nagy bravúrral védte Tőke. A második előnyében már sokkal veszélyesebben támadott a vendégcsapat, de Adorján jól védett. A 17. percben nagy tűzijáték alakult ki a brassói kapu előtt, de Tőke mind a három közeli próbálkozást hárította. Az utolsó percek remek játékot hoztak, mindkét oldalon nagy helyzetekkel, de gól nélkül.

A második harmadot emberelőnyben kezdték a hazaiak, ám ők sem tudtak élni a lehetőséggel. Gyors, élvezetes játék alakult ki, a Jegesmedvék jóval több helyzetet alakítottak ki, de a Brassó kontráiban is benne volt a gólveszély. A harmad közepén Klempa maradt egyedül a kapu előtt, de Adorján bravúrosan hárította a közeli lövést. A 33. percben kettős előnybe kerültek a hazaiak közel másfél percre. Ezt még nem, de a szimpla fórt már kihasználták, Tóth lőtt a bal felső sarokba (1-0). Három perc múlva ismét két brassói játékos ült a büntetőpadon, ám a másfél perc alatt még az üres kapuba sem tudtak betalálni a Jegesmedvék. Kilenc másodperccel a játékrész vége előtt kettős hátrányban Galanisz szerzett korongot, egyedül ugrott ki, és magabiztosan lőtte be Tőkének (2-0).

A harmadik játékrésznek 25 másodpercnyi kettős előnnyel vághatott neki a Brassó, ám minden próbálkozásuk eredménytelen maradt. A 44. percben növelte előnyét a hazai csapat, Pavuk korcsolyázott keresztbe a kék vonal közelében, majd váratlanul kilőtte a jobb sarkot (3-0). A 48. percben végképp eldőlt a mérkőzés: Galanisz egy védővel a nyakán is betalált (4-0). Két perc múlva Magosi ért bele egy kapu elő lőtt korongba, amely így védhetetlenül vágódott a hálóba (5-0). Újabb három perc elteltével megszületett a Brassó becsületgólja, Zsók eresztett meg egy lövést távolról, Adorján elvétette, így a korong a bal felső sarokba vágódott (5-1). A mérkőzés végére teljesen elfogyott a vendégek ereje, koncentrációja és ez újabb gólhoz vezetett, az 55. percben Sági bombázott egy kipattanót a kapuba (6-1). A kegyelemdöfést Miskolczi adta meg az 58. percben, amikor emberelőnyben talált be (7-1). A DVTK magabiztos sikert aratott, amivel átvette a vezetést a MOL Liga tabelláján.

Doug Bradley, DVTK Jegesmedvék: - Nagyon örülök a három pontnak, mert a liga egyik legjobb csapatát győztük le. Nem volt könnyű mérkőzés, kihagytunk két kettős előnyt is, van mit javítani még a játékunkon. A végére felőröltük az ellenfelet, de minden elismerésem és tiszteletem a Brassóé, hiszen ez volt a negyedik meccsük öt nap alatt, mégis nagyszerűen küzdöttek.

Martin Lacroix, ASC Corona Brasov: - Sajnos nem bírtuk el, hogy szinte egymás után négy meccset kellett játszanunk. A fordulópont a kettős emberelőnyben kapott gól volt, utána lefőttünk, és a csapat tudat alatt feladta a mérkőzést. A Miskolc megérdemelte a győzelmet, mert mindent megtettek érte.