Gólokkal kezdtek az újoncok, de Ukrajna fordított

2023.11.09. 21:20 |

A magyar jégkorong-válogatott jól kezdett és többször is vezetett két góllal a Sárközy Tamás Emléktorna nyitányán, ám az ukránok a hajrában pontosabbak voltak, és 5-4-re győztek.

A magyar válogatott kispadján csütörtökön mutatkozott be Don MacAdam szövetségi kapitány, aki  három újoncot is avatott Nemes Márton, Lövei Dávid és Varga Balázs személyében. A 35 éves, két A csoportos vb-n is szerepelt Szirányi Bence 150. alkalommal öltötte magára a címeres mezt, ő volt ezúttal a csapatkapitány.

Remekül kezdtek a mieink: négy és fél perc telt el, amikor az újonc és élete első felnőttmeccsét játszó Nemes Márton távolról ráemelte a korongot, ami a kapust meglepve bement. A magyar csapat kivédekezett egy emberhátrányt, majd aztán fórba kerülve gyorsan gólt szerzett: Varga Balázs Horváth Bálint keresztpasszát vágta be  látványos mozdulattal. Az ukránok a harmad végén szépítettek, Gyenyiszkin  átadása után Vorona volt eredményes.

Az első szünet után lendületesen kezdtek a vendégek, emberelőnybe kerültek, ám a védőzónából kiemelt korongra Horváth Bálint csapott le, és higgadtan belőtte a ziccert. Aztán az ukránok közelebb zárkóztak, egy kipattanót Merezsko értékesített. A 34. percben újabb emberelőnyös gólt szerzett a magyar együttes, Varga ismét villant: becselezte magát egyre közelebb a kapuhoz, majd a hosszúba bombázott – Lövei első pontját érte el. A vendégek is válaszoltak, Vorona is másodszor volt eredményes emberelőnyből.

A harmadik harmad elején Horváth Dominik mutatott be több nagy védést, aztán Terbócs István előtt adódott helyzet, ám kimaradt.  kiléphetett, de ő sem talált be. Úgy tűnt, sikerül megállítani az ukrán helyzeteket, de a hajrát ismét megnyomta az ellenfél: három és fél perccel a vége előtt a tavaly Újpesten is megfordult Olekszandr Pereszunko egyenlített. Bő egy perccel később az ukránok legjobbja, Vorona centerezését végül Kutszevics váltotta gólra. A mieink lehozták a kapust, de egyenlíteni nem sikerült, Ukrajna 5-4-re nyert.

A magyar csapat pénteken Olaszország ellen folytatja a Sárközy Tamás Emléktornán. A másik csütörtöki meccsen az olaszok győztek 1-0-ra Szlovénia ellen.

Az összeállítás Ukrajna ellen:

Lövei, Horváth B., Galló
Schlekmann, Nagy G., Varga B.
Nemes, Páterka, Terbócs
Vértes, Németh, Mihály

Stipsicz, Fejes
Hadobás, Horváth M.