Gól nélkül nehéz

2013.11.10. 21:12 |

Peter Sevela a híres szállóigével ellentétben nem november 5-ét, hanem 10-ét vési be egy életre emlékezetébe. A Dab.Docler kapusa az MME Négy Nemzet Torna harmadik napján végre bemutatkozhatott a magyar válogatottban, ráadásul emlékezetes meccsen. Az izgalomnak nyoma sem látszott rajta Ukrajna ellen, amelyen az agyrázkódás miatt pihenő Magosi Bálint mellett Miskolczi Márk, Nagy Richárd, Bálizs Bence, Rajna Miklós és Bartalis István sem kapott lehetőséget. Utóbbi pénteken és szombaton csapatkapitányként vezette a válogatottat, így ezúttal a helyébe lépő Sofron István is bemutatkozhatott C betűsként.

Lengyelország délutáni, Románia elleni 6–0-s sikerét követően a tavaszi, Dél-Koreában tartandó Divízió 1/A világbajnokságon is ellenfél ukránok már matematikailag sem nyerhették meg a tornát, a mieink viszont bármilyen győzelemmel igen. Ennek megfelelően mieink az első harmadban, öt az öt ellen többször is kapuja elé szegezték az ellenfelet, a helyzetek azonban kimaradtak. Az ukránok egy-egy kósza próbálkozástól eltekintve nem jelentettek veszélyt Sevela kapujára, a harmad utolsó percében, Hegyi Ádám kiállítása azonban fordulópontnak bizonyult. A második játékrészre is áthúzódó emberhátrányt ugyan kivédekezte a magyar válogatott, azonban nem rendeződött még, amikor Szerhij Varlamov megpattanó lövése Sevela mamutjai között utat talált a kapunkba.

Az ukránok 12-ese ezt követően is villantott abból a tudásból, amit a 63 NHL-ben és 155 KHL-ben lejátszott meccse már a torna előtt sejtetett. A 39. percben remek ütemben ugrott ki egyedül úgy, hogy Varga Arnold már csak büntetőt érően tudja megállítani. Varlamov a rávezetésből azonban nem tudott túljárni Sevela eszén, így a második harmadban feltűnően kevés kapuralövéssel próbálkozó magyar válogatott a pénteki meccshez hasonlóan egygólos hátránnyal mehetett neki a záró harmadnak.

Ahol már azért meglátszott a csapatokon a hosszú hétvége hatása. A mieink inkább az első percekben találtak magukra nehezen, aztán viszont az ukránokon jelentkeztek a végkimerülés jelei. Ekkor volt néhány ordító helyzetünk, azonban Mihály Árpád, Sikorcin Ladislav és Sofron sem tudott túljárni a remek napot kifogó Vadim Szeliversztov eszén. A támadást persze a vendégek sem adták fel teljesen, Sevela azonban minden próbálkozást hatástalanított, 2:45-tel a vége előtt pedig jött az óriási lehetőség: egy kiállítás. Aki látta a pénteki, Lengyelország elleni meccset, egészen az utolsó előtti percig déja vu érzése lehetett, ezúttal azonban az emberelőnyt sem sikerült gólra váltani, az ukrán kapus lehúzta a rolót, így maradt a 0–1.
Ez pedig azt jelenti, hogy a Négy Nemzet Tornát a hét pontos Lengyelország nyerte meg, Ukrajna és Magyarország előtt, míg Románia pont nélkül negyedik lett.

MME Négy Nemzet Torna, 3. nap:
Magyarország–Ukrajna 0–1
Lengyelország–Románia 6–0

Az MME Négy Nemzet Torna végeredménye: 1. Lengyelország 7 pont, 2. Ukrajna 6 pont, 3. MAGYARORSZÁG 5 pont, 4. Románia 0 pont

Az MME Négy Nemzet Torna különdíjai:
A torna legjobb kapusa: Przemyslaw Odrobny (Lengyelország)
A torna legjobb hátvédje: Varga Arnold (Magyarország)
A torna legjobb támadója: Mihály Árpád (Magyarország)
A torna legjobb játékosa: Szerhij Varlamov (Ukrajna)

Vélemények

Varga Arnold: „Jól éreztem magam a válogatottnál, rengeteg támogatást kaptam az edzőktől és a többi játékostól, ezáltal sokkal jobban tudtam teljesíteni, főleg, hogy a hátvédtársam, Orbán Attila is kisegített, amikor nehéz helyzetbe kerültem. Az utóbbi két EBEL-meccsen már végig játszottam, ott felvettem a ritmust, ami szerintem már látszott ezen a tornán is. Sokkal gyorsabban tudtam reagálni, közbeavatkozni. Mindenképpen a védekezést szeretném erősíteni a jövőben, de van olyan helyzet, amikor fel kell venni a korongot, és megindulni a kapu felé. Mindenki gratulált, Tokaji Viktor és Sille Tomi is. Hétfőn szabadnap következik, aztán már a Volánnál kell bizonyítani, mert szerdán a Graz ellen játszunk.”

Tyler Metcalfe: „Nagyszerű hétvége volt! Büszke vagyok, hogy a magyar válogatott tagja lehetek. A közönség fantasztikus volt, hogy a vereség ellenére is elénekelték a himnuszt… A szöveget még nem tudom, egyelőre csak hallgattam, de majd idővel… Sajnos az utolsó mérkőzésen semmi sem sikerült, sőt, még a kapott gólunk is megpattant. Februárban jó, hogy összejövünk még egyszer, mielőtt a srácok elutaznak a világbajnokságra. Kicsit más rendszerben játszottunk, mint amit Miskolcon alkalmazunk, de minden szisztéma jó, ha a játékosok keményen dolgoznak. Rich annyit mondott a meccs után, hogy elégedett azzal, ahogy küzdöttünk, viszont az olyan színvonalú csapatok, mint Ukrajna, sosem fognak sok lehetőséget adni a gólszerzésre. A saját játékommal nagyjából elégedett vagyok, de lesz ez még jobb is. Most jól jön majd néhány napnyi pihenés, de élmény volt ez a torna.”

Gőz Balázs: „Csak reggel tudtam meg, hogy a kapitány csatárként számít rám ma, de soha életemben nem játszottam elöl. Talán előkészítőben egyszer. Próbáltam egyszerűen játszani, eltenni a korongot a palánk mellett, elvégezni a feladatom és nem bonyolítani. Emberelőnyben és a meccs végén hét-nyolc percet játszottam hátul is. Nagyon védekező hokit játszottak az ukránok, hasonlóan, ahogy mi tavasszal, a vébén. Emellett jól védett a kapusuk, nekünk meg semmi nem akart bemenni. Természetesen ez még csak edzőmérkőzés volt, nagy következtetéseket nem kell levonni a vereségből. Még ha az ukránok ugyanígy is játszanak majd áprilisban, mi biztosan szerzünk majd gólokat!”

Fotó: Mudra László (MJSZ)