Garát-Gasparics Fanni és Hetényi Zoltán az év legjobbja

2021.12.15. 14:00 |

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben megválasztják az év legjobbjait.

A Magyar Jégkorong Szövetség az év játékosát a szezon végén választja meg, így ezúttal az adott naptári évben nyújtott teljesítmény alapján jelölte a legjobbnak ítélt női és férfi jégkorongozót. A szakmai bizottság úgy döntött, hogy a nők közül Garát-Gasparics Fanni, a férfiak közül Hetényi Zoltán nyújtotta a legkiemelkedőbb teljesítményt a 2021-es évben.

Hetényi Zoltán a DEAC-cal megnyerte a Magyar Kupát, az Erste Ligában pedig az elődöntőig jutott. A válogatott keretének rendszeres tagja, augusztusban a rigai olimpiai selejtezőn is védett. 2021 tavaszán megkapta a szezon legjobb kapusának járó Vedres Kupát. A naptári év legjobbjának 2014 után másodszor választják meg.

„Nagyon megtiszteltetés ez nekem. Az idei évből kiemelkedik a Magyar Kupa megnyerése, valamint az olimpiai selejtező. Nagy dolog, hogy ilyen jó csapatok és neves játékosok ellen tudtunk játszani, a szívünket, lelkünket kitettük a jégre Rigában is. 2022-bene is sok kihívás vár rám: nagy harc lesz a válogatott világbajnoki keretébe bekerülni, aztán Szlovéniában megcélozhatjuk az első két helyet. Emellett jó lenne a Magyar Kupában és a ligában is nagyot alkotni. A civil életben is lesznek feladataim, a sikeres államvizsga után februárban elkezdem az állattenyésztő mérnöki mesterképzést” – mondta a 33 éves kapus.

Garát-Gasparics Fanni sem először érdemelte ki a díjat, legutóbb 2018-ban volt az év legjobbja. Idén a magyar bajnokságot megnyerte klubcsapatával, a MAC Budapesttel, az EWHL-ben pedig a negyedik helyen végzett. A magyar válogatottnak csapatkapitánya volt Calgaryban, az A csoportos világbajnokságon, összesen négy góllal és egy assziszttal zárta a tornát. A novemberi, csehországi olimpiai selejtezőn pedig egy lépés választotta el a pekingi kijutástól a nemzeti együttest.

„Megtisztelő megkapni ezt a díjat. Több évre is szívesen emlékszem vissza: 2012-ben jutottunk fel az ifjúsági A csoportos vb-re, és a téli ifjúsági olimpián szerepelhettem, 2018-ban oroszországi bajnoki címet szereztem és az ottani All Star-gálán játszhattam, 2019-ben pedig a hazai vb-n győztünk. Idén végre eljutottunk az A csoportos vb-re, magyar bajnoki aranyérmet ünnepelhettem, és nyáron volt az esküvőm, szóval hihetetlen év volt ez is. Sajnos az olimpiai selejtezőn a csodát nem tudtuk véghez vinni, de így is emlékezetes év marad. Sok mindent tartogathat 2022 a számomra, sok tervem van. A legelső, hogy a klubszezont sikerrel teljesítsük, és remélem, hogy a következő válogatott tornán is rangos ellenfelekkel játszhatunk. A célom, hogy minden meccsen  a legjobbamat nyújtsam, példát mutassak a fiatalabbaknak, és élvezzem, amit csinálok" - nyilatkozta a csatár.