Fordulatos meccset nyert meg a Gyergyó

2023.01.15. 20:30 |

A listavezető előnye hat pont a BJA előtt.

A hazaiak négysoroztak, a friss igazolás, a 40 éves vb-ezüstérmes Marttinen a második bekkpárban debütált Fejes társaként; a vendégek mindössze öt védővel, de négy támadótrióval rohamoztak. A kapukban Rinne és Hetényi nézett farkasszemet egymással.

Gyergyói emberhátránnyal indult a találkozó, gond nélkül kivédekezték, az első nagyobb helyzet Haaranen egyéni alakítása után Vinczéé volt, Hetényi védett. Negyedóra elteltével a GYHK is előnybe került, ők hamar kihasználták: remek passzok után Hetényi Sylvestre találatánál is bele tudott érni a korongba, de ezt a közeli lövést már nem védhette. A szünetre azonban egyenlő állással vonulhattak a felek, miután egy késleltetett kiállítás során Spirko cikázott át a rendezetlen hazai védelmen és szépen mattolta Rinnét.

A fordulás után, mondhatni szokás szerint ismét a gyergyói első sor veszélyeztetett, de nem volt sok az igazán minőségi helyzet egyik oldalon sem, ami a két együttes védekezését dicsérte elsősorban. A 26. percben Sági hámozta át magát szépen a hazai védelmen, Rinne védett, de kiállítás következett, nem tudott vele élni a Debrecen. Mi több, 15 másodperccel az előny letelte előtt elcserélték magukat, hat emberért ők kerültek létszámhátrányba, Sylvestre közel állt a duplázáshoz, a vas segítette ki Hetényit. A mérkőzés felénél, Zalamaj helyzeténél még nagyot mentett Rinne, rögtön utána viszont egy újabb lefordulás végén már ő is tehetetlen volt: Novotny kapott filléres passzt Izackytól, megnézte magának a lepkés oldalt és ki is lőtte. Nem sokáig örülhetett azonban a DEAC, válaszul két villámgyors székely találat érkezett. Előbb Sylvestre szerezte meg önmaga és csapata második gólját Bodó kipattanójából, majd Imre és Sándor-Székely vitt végig egy kettő az egyet, a védő tökéletesen tette rá a csatár ütőjére (3-2). A rapid fordítástól nagyon felpörgött a GYHK, rövid időn belül többször is növelhette volna a különbséget, György József a 34. percben gyorsan ki is kérte az idejét, az utolsó harmadra maradt a minimális hazai előny.

A záró periódus Császár nagy kapuvasával indult, majd Marttinen veszélyeztetett – igyekezett végleg dűlőre vinni az összecsapást a Gyergyó. Ez végül kicsivel később, a 43. percben sikerült, érdekes találattal: ismét Császár tüzelt, ezúttal éles szögből, először úgy tűnt, a vas belső feléről jött ki a pakk, ám a játékvezetők videózás után gólt jeleztek. Újabb hazai előnyben Bodó is vágott egy kapuvasat, ez nem ment be, a maradék időben pedig Rinne fogta a debreceni próbálkozásokat. Egyetlenegyet leszámítva: néggyel a lefújás előtt Spirko hozott el egy bulit a támadóharmadban, Dalecky tüzelt, a szépítő találat azonban csak a szoros végjátékra volt elég, a kapuslehozatallal együtt sem sikerült az egyenlítés a meleg helyzetek dacára.

Nyilatkozat

Szilassy Zoltán, vezetőedzdő, GYHK: „Nagyon fontos három pontot szereztünk egy jó ellenféllel szemben, a második harmadban pedig, a debreceniek második gólja után egészen parádésan hokiztunk. Amit a harmadik harmadban csináltunk az felháborító volt, hiszen a liga egyik leggyorsabb csapata kontrában a Debrecen és adtuk alájuk a lovat. Ha a kapusunk nem úgy teljesít a harmadik harmadban, ahogy teljesített, akkor bizony bajban lettünk volna. Nagyon sokszor átbeszéljük, miként kell kezelni az egy vagy kétgólos előnyt, erre pont nem azt csináltuk. Összességében nagyon örülünk a három pontnak, de talán megbocsát mindenki, ha nem tudok felhőtlenül örülni, mert szeretem, amikor maximálisan koncentrálunk."

Kecskeméti Áron, másodedző, DEAC: „Gratulálunk a Gyergyónak, hiszen nem kérdés, kiváló meccset játszottak. A nagy jégfelületen duplán nehéz volt, főleg a második harmadban, hisz a Gyergyó olyan helyzeteket alakított ki, ahol több is lehetett volna a különbség. Volt egy kérdőjeles negyedik gól, ami szerintünk nem volt bent, de így is komoly kapusteljesítmény volt a részünkről. Frusztráló a helyzet, mert aki megnézi a tabella állását, tudja, hogy milyen harcban vagyunk, nagy a versengés a top 6-ért, ezek a pontok pedig aranyat érnek. Gratulálunk az ellenfélnek, de lehet, hogy a külső hatások elmaradása meccsben tudott volna minket tartani."