Fordulatok Újpesten

2019.11.17. 23:10 |
A Titánok nyertek a Megyeri úton. A listavezető Csíkszereda hatot ütött a Hokiklubnak, a Brassó legyőzte és meg is előzte a DEAC-ot.

UTE–Fehérvári Titánok 4-5 (0-2, 3-0, 1-3)

A fehérvári csapatban ezen a meccsen debütált Zane Schartz. A Titánok bátran játszottak, az UTE fórban sem tudott igazán veszélyeztetni. A 16. percben a vendégek két gólt is szereztek rövid idő alatt: előbb Almási vágott be egy kapu mögül visszatett korongot, majd Balogh volt eredményes közelről.

A második harmadot nagyobb elánnal kezdték az újpestiek, de Gyenes jól tette a dolgát. A 27. percben aztán már ő is tehetetlennek bizonyult: Odnoga szépített. Az újpestieknek egy percen belül az egyenlítés is összejött Sikorcin révén. A 28. percben Nagy Nilan kapott kettő plusz kettő perces büntetést, a harmad felénél pedig Horváthnak kellett leülnie, de gól egyik oldalon sem született. Teljes létszám mellett hazai fölény jellemezte a játékot, de jól működött a fehérvári védelem és Gyenes is nagyokat védett. A harmad végén azonban Pance egy kipattanót belőtt, így már az UTE vezetett.

Az utolsó harmad oda-vissza hokit hozott, mindkét oldalon sok volt a helyzet. A Titánoknak sikerült egyenlíteniük, Dézsi érkezett jókor egy kipattanóra. A fehérváriak emberelőnyben nem tudtak betalálni, sőt, Gyenesnek kellett védenie Kovács Sebestyén szólója után. Az 53. percben újra a Fehérvár volt előnyben: Madácsi passzolt középre Zionnak, aki nagy gólt szerzett. Két perc múlva pedig Nagy Ákos csapott le a korongra és középről lőtt Márkus hálójába. A hajrában Sikorcin minimálisra csökkentette a hazai hátrányt, visszahozva az újpesti esélyeket. Másfél perccel a vége előtt a kapust is lehívta az UTE, majd egy kiállításnak köszönhetően hat a négy ellen fejezhették be a meccset, de nem sikerült egyenlíteni.

Corona Brasov–DEAC 4-3 (3-1, 1-2, 0-0)

Remekül kezdtek a hazaiak, bő tíz perc után már 3-0-ra vezettek. Fowlie kétszer talált be, és Péter Balázs is eredményes volt. A debreceniek még az első harmadban szépíteni tudtak Essery révén emberelőnyben.

A második harmadban is értékesített egy fórt a DEAC, ezúttal Léránt szerzett gólt, így már csak egy volt a különbség. A Brassó négy percig fórban játszhatott, de ebből nem talált be, ám utána Jared Brown megszerezte első gólját új csapatában. A vendégek azonban gyorsan válaszoltak, Novotny találata után újra szorossá vált a csata.

Az utolsó felvonásban egyik csapat sem került fórba már. A Brassó megtartotta előnyét, bár a hajrában hat az öt ellen támadtak a debreceniek, de egyenlíteniük nem sikerült.

A sikerrel a Brassó megelőzte riválisát a tabellán, és a harmadik.

Ondrej Rusnak, másodedző, Brassó: „Nagyszerűen kezdtünk, tíz perc után 3-0 volt. Végig megtartottuk az előnyünket. Arról beszéltünk az öltözőben, hogy kicsit lassítjuk a játékot, hogy tartsuk a fókuszt és lehozzuk a meccset.”

David Musial, vezetőedző, DEAC: „Háromgólos hátrányból jöttünk vissza. Remek meccset játszottunk egy jó brassói csapat ellen. Három fontos emberünk hiányzott, ők jelenthették volna a különbséget. Gratulálok a Brassónak.”

Hokiklub Budapest–Sport Club Csíkszereda 2-6 (0-1, 2-4, 0-1)

Az éllovas Sportklub első fórjából betalált, a 4. percben Láday volt eredményes. A folytatásban is jóval többet próbálkoztak a vendégek, de az újabb gólja a 26. percig kellett várni, akkor Győrfy Tihamér duplázta meg az előnyt. A Hokiklub egy percen belül válaszolt, Szűcs szépített, de a Csíkszereda 19 másodperc alatt kettőt szerzett: előbb Rokaly Norbert, majd Brophey talált be. A hazaiak időt is kértek, de újabb vendég találat született, Pelley lőtte az ötödiket. A harmad végén Hovinen faragott a hátrányon.

Az utolsó harmadban többet lőtt kapura a Hokiklub, de a gólt mégis a Sportklub ütötte: Bjelov hátrányban üres kapus gólt szerzett.