Folytatódik az OB II tornasorozat

2015.03.19. 14:13 |

A Magyar Jégkorong Szövetség OB II-es tornát rendez 2015. március 28-án és 29-én a Jégpalotában 7 csapat részvételével. A rendezvény célja a magyar bajnokság 2. vonalának erősítése, a bajnokság alapjainak megteremtése, a játékosok összegyűjtése a következő versenyévadban alakuló OB II bajnokságra.

Az egyeztetések során nyilvánvalóvá vált, hogy ebben a versenyévadban nincs realitása egy 16 mérkőzéses bajnokság elindításának, ezért a MJSZ úgy határozott, hogy OB II-es tornák rendszeres szervezésével biztosít versenyzési lehetőséget az érintett kluboknak.

A rendezvénysorozat célja a MOL Ligából 1-2 éve kikerült (többnyire inaktív) játékosok összegyűjtése, az egyesületek érdeklődésének felkeltése azért, hogy a következő versenyévadban 4-6 csapattal az OB II bajnokság újraindulhasson. Az OB II bajnokság színvonalas versenyzési lehetőséget nyújtana azoknak a kluboknak, amelyek U18-as és U20-as csapataikat csak a hazai korosztályos bajnokságokban versenyeztetik és ezzel növelhetnék a mérkőzésszámot.

Ez az átmeneti rendszer nemcsak arra lehet alkalmas, hogy összegyűjtse az utánpótlás bajnokságokból már kiöregedett, de még szívesen versenyző játékosokat, akár csak néhány torna erejéig, hanem így sikerülne felmérni azt is, hogy milyen játékos állománnyal számolhat a szövetség a következő néhány szezonban. A tornák sikeres lebonyolításához a klubok szoros együttműködése és kommunikációja szükséges, hogy az érintett játékosokkal felvegyék a kapcsolatot, tájékoztassák őket a lehetőségekről és a megfelelő egyesületekhez irányítsák őket.

Az első körben irányított sorsolással készült párosításokban minden csapat két mérkőzést játszik, amelyek az IIHF és a MJSz szabályrendszere szerint zajlanak. A mérkőzések időtartama (az első körben) 2 X 20 perc tiszta játékidő. Győzelemért 2, döntetlen esetén 1 pontot kapnak a csapatok. A két lejátszott mérkőzés utáni rangsorban az 5. és 6. helyezett, a 3. és 4. helyezett és az 1. és 2. helyezett helyosztókat játszik egymással. A helyosztók időtartama 3 X 15 perc tiszta játékidő. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, azonnali büntetőlövések döntenek.