Fölényes győzelmet aratott a női válogatott a lengyelek ellen

2017.09.30. 12:17 |
A mérkőzés elejétől kezdve fölényben játszott a magyar női válogatott a lengyelek ellen a Papp László Sportarénában játszott mérkőzésen. A Magyar Jégkorong Szövetség 90. születésnapját 8-1-es győzelemmel ünnepelték meg a lányok.

Magyar fölény jellemezte az első harmadot, amelyben szinte alig játszottak a csapatok öt az öt ellen, annyi volt a kiállítás. A mérkőzés első találata is emberelőnyben született: a 6. percben Gottlibet Zóra a kapu mögül passzolta vissza a korongot Mayer Fruzsinának, aki messziről a kapuba bombázott.

A magyar válogatottnak több lehetősége is nyílt az újabb gólszerzésre, a lengyel védőket Huszák Alexandra cseleivel többször is megbolondította, de a befejezés neki és a társaknak sem sikerült.

A lengyelek előtt nem adódott túl sok helyzet, a 13. percben mégis kihasználtak egy emberelőnyt: a kapu előtt Sylwia Laskawska becsapta a védőjés közelről a hálóba lőtt.

Marton Tibor együttese előnnyel mehetett volna a szünetre, ha a korong egy távoli lövés után nem a felső kapuvason csattan, így 1-1 állt az első harmad után az eredményjelzőn.

Második harmad

A második harmadban is ritkán volt olyan pillanat, amikor mindkét csapat egyenlő létszámban játszott. Huszák gólja azonban öt az öt ellen született mindjárt a játékrész elején, a Kiss-Simon Franciskától kapott keresztpaszt a a kapuval csaknem egy vonalban állva lőtte a hálóba.

A már az első harmadban is remeklő játékos a meccs feléhez közeledve ráadásul duplázott, nem is akárhogyan: a félpályáról indulva az egész lengyel védelmet kicselezve, káprázatos gólt szerzett.

A játék képe továbbra sem változott, a magyar fölény ráadásul további gólokkal párosult: a 37. percben Dabasi Réka, a 38. percben Nooren Averi kényszerítette középkezdésre a lengyeleket. Így az utolsó játékrész előtt már 5-1-re vezetett a magyar válogatott.

Harmadik harmad

Az utolsó harmadra a kezdőkapus Németh Anikót Horváth Vanessa váltotta. A magyar válogatott az 50. percben tovább növelte az előnyét akcióból Somogyi Vivien találatával, majd nem sokkal később emberelőnyben Gottlibet használta ki a kínálkozó helyzetet.

A 7-1 még mindig nem a végeredményt jelentette, hiszen Gasparics Fanni passzából Huszák megszerezte a harmadik gólját is, ezúttal emberhátrányban.

A vége 8-1 lett, jogosan szólt a lelátóról a "szép volt, csajok".

(Fotó: MJSZ/Mudra László)

Magyarország- Lengyelország 8-1