Pazar hangulatú mérkőzés a finnek ellen

2017.04.07. 21:42 |
A finn válogatott 6-1-re nyert a magyar csapat ellen a Tüskecsarnokban játszott felkészülési mérkőzésen. Az első két harmad a vendégeké volt, az utolsót viszont a magyar csapat nyerte.

Jobban kezdte a magyar válogatott a meccset, mint a svédek ellen, az elején Andrew Sarauer emberelőnyben veszélyeztetett, míg a finnek első nagy helyzete a 9. percben adódott. Igaz, abból mindjárt be is találtak, majd három és fél perc múlva Ville Lajunen távoli bombájával már 2-0-ra vezettek.

A magyarok továbbra is emberelőnyben veszélyeztettek, Pekka Jormakka büntetése alatt több nagy helyzete is volt a fiúknak, de egyik után sem ment túl a korong a gólvonalon. Nem úgy a másik oldalon: az utolsó előtti percben Somogyi Balázs kiállítása után szinte azonnal 3-0-ra alakult az állás.

A második harmad két gyors finn góllal indult, de ez egyáltalán nem vette el a szurkolók kedvét, akik végig a szokott lelkesedéssel biztatták a csapatot. A mieink előtt nem adódott sok helyzet a szépítésre, és már úgy tűnt, a kapuba a meccs felénél beálló Rajna Miklós kihúzza a játékrészt kapott gól nélkül, amikor a csapattársak eladták a korongot a semleges harmadban. Olli Palola köszönte szépen, belőtte a kapus lába között, megszerezve ezzel második találatát. Ezzel két harmad után már 6-0-ra vezettek a finnek.

Az utolsó harmadban aztán jött a magyar találat: emberelőnyben Dansereau csapott le a kipattanóra, ami éppen Bartalist találta, és ahogy a gólszerző is mondta a meccs végén, jókor volt jó helyen. A gól után még inkább megjött a szurkolók hangja, hajtották a csapatot, azonban inkább Rajna Miklósnak illetve a védelemnek akadt dolga a hátralévő időben. A vége 6-1 lett, járt a taps mindkét csapatnak.