Finnország-Magyarország 3-0

2016.05.11. 18:25 |

Kikapott ugyan 3-0-ra Finnországtól negyedik világbajnoki mérkőzésén a magyar férfi felnőttválogatott, de hatalmasat küzdött, amiért minden elismerést megérdemel.

vdvdsv

A mieinknél ezúttal nem öltözött a kapus Rajna Miklós, illetve a csatár Frank Banham és Kovács Csaba, azaz visszatért a meccskeretbe Hetényi Zoltán, Mestyán István, valamint Magosi Bálint, és a 8+12-es felállásra váltottunk az eddigi 7+13-as helyett. A kapuban Vay Ádám kezdett.

És kiválóan sikerült a Franciaország elleni vereség után mentális felkészítés, mert a mieink ismét fegyelmezetten, a taktikát betartva, rendszerezetten hokiztak, aminek 0-0-s első harmad lett az eredménye. Pedig volt benne 81 másodpercnyi kettős emberhátrány is, amelyben ráadásul eltört Vas János botja, így egy ideig "két és fél" ember vívott öttel. De önfeláldozóan védekezte a srácok, Vay pedig szenzációsan védett. 14:6 lett a kapuralövési arány, oda, de a dupla fórig 6:6 volt!

A második harmadban persze már 25:3, de továbbra is jól dolgoztak a fiúk, olykor a letámadás is működött, amikor maradt rá erő. Vay Ádám káprázatosan teljesített a gólvonalon, alig jött ki róla korong, így egészen a 37. percig bírtuk kapott gól nélkül. A finnek által eddig legyőzöttek közül senki sem bírta ilyen sokáig.

Természetesen a nyomás megmaradt a harmadik etapra is, amelyben Finnország növelte is előnyét Mikko Koivu kontratámadás végi bombájával és Aleksander Barkov fórgóljával, további emberhátrányokat kivédekezett a csapatunk, amely kitette a szívét-lelkét a pályára.

Világbajnokság, Oroszország, B-csoport (Szentpétervár)

Finnország–MAGYARORSZÁG 3-0

vfdb

A MAGYAR KERET

Kapusok (3): HETÉNYI Zoltán, RAJNA Miklós (Fehérvár AV19), VAY Ádám (Debreceni HK)

Bekkek (8): DUDÁS Jesse, SAGERT Kalvin, (DVTK), GARÁT Zsombor, MESTYÁN István, STIPSICZ Bence (MAC), SZIRÁNYI Bence, WEHRS Kevin (Fehérvár), VAS Márton (Fassa, olasz)

Csatárok (14): BANHAM Frank, BARTALIS István, BENK András, KOVÁCS Csaba, KÓGER Dániel, NAGY Gergő, SARAUER Andrew (Fehérvár), ERDÉLY Csanád (Sioux Falls, amerikai), GALLÓ Vilmos (Linköping, svéd), MAGOSI Bálint (Briancon, francia), NAGY Krisztián, (MAC), SEBŐK Balázs (KalPa, finn), SOFRON István (Klagenfurt osztrák), VAS János (Slavia Praha, cseh)