Válogatott: bő keret a Négy Nemzet Tornára

2013.10.25. 11:45 |
Rich Chernomaz szövetségi kapitány kihirdette keretét novemberre.

Rich Chernomaz, a magyar felnőtt férfiválogatott szövetségi kapitánya kihirdette keretét a november 8-10. közötti Négy Nemzet Tornára, amelynek névadó főtámogatója a Magyar Minőségellenőrzési Kft.

hun

A magyar, román, ukrán és lengyel válogatottak részvételével a Magyar Minőségellenőrzési Kft. által támogatott Négy Nemzet Tornának ad otthont a Jégpalota november 8-10. között. Az MME az eddig a Sapa Fehérvár AV19-re vonatkozó szponzorációját ezennel kiterjeszti a válogatottra és névadó főtámogatója az eseménynek, amelyre Rich Chernomaz szövetségi kapitány pénteken kijelölte a négy kapusból, tizenegy hátvédből és tizenöt csatárból álló bő keretet.

A légiósok közül nem mindenki tud hazajönni a tornára, a tengerentúli csapatokból például nem utaznak haza – illetve Nagy Krisztián a decemberben Miskolcon rendezendő U20-as világbajnoksága készülő juniorválogatotthoz csatlakozik –, újoncokkal viszont találkozhatunk a keretben. Peter Sevela, Nagy Richárd, Varga Arnold, Tyler Metcalfe, Miskolczi Márk és Nemes Benjámin sem lépett még jégre felnőtt válogatott mérkőzésen. A kanadai-magyar kettős állampolgár Metcalfe a 2014-es világbajnokságon még nem játszhat, hiszen addig nem telik le a Magyarországon bejegyzett klubcsapatnál folyamatosan eltöltött két éve, Peter Sevela vb-szereplése pedig a szövetségi kapitány döntésén túl attól függ, áprilisig lesz-e magyar állampolgársága a kapusnak, mivel az említett két évnyi magyarországi játéka neki megvan.

„A tavasszal rendkívül sikeres világbajnokság után nagyon jó lesz ismét hazai jégen szerepelni – nyilatkozta Rich Chernomaz. – Mivel a legsikeresebb játékosaink közül többen visszavonultak a válogatottságól, nehéz, ugyanakkor szép feladat áll előttünk: meg kell újítanunk a csapatot anélkül, hogy a versenyképességünk csökkenne. Nagyon jó teszt lesz számunkra, különösen a fiatal hokisainknak, hogy a majdani vb-ellenfelünk, Ukrajna, a feljövőben lévő Lengyelország, illetve a sok Mol Ligás játékossal felálló Románia ellen játszhatunk a Jégpalotában.”

Az MME Négy Nemzet Tornára készülő magyar nemzeti csapat november 4-én, hétfőn találkozik, valószínűleg már ezen a napon is lesz keretszűkítés. A válogatott pénteken játssza első meccsét Lengyelország ellen, szombaton Románia lesz az ellenfél, vasárnap pedig Ukrajna következik.
A válogatottal kapcsolatban felmerülő kérdésekről a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója, Kangyal Balázs illetékes nyilatkozni.

Az MME Négy Nemzet Tornáról televíziós partnerünk, a DIGI Sport közvetít.

A válogatott bő kerete az MME Négy Nemzet Tornára

Kapusok: Bálizs Bence (Sapa Fehérvár AV19), Hetényi Zoltán (Tappara Tampere, FIN-1.), Rajna Miklós (Sapa Fehérvár AV19), Peter Sevela (Dab.Docler)

Hátvédek: Gőz Balázs (Morzine-Avoriaz, FRA-1.), Hegyi Ádám (Miskolci Jegesmedvék), Hetényi Péter (Sapa Fehérvár AV19), Hüffner Adrián (Dab.Docler), Kiss Dániel (Sapa Fehérvár AV19), Nagy Richárd (Dab.Docler), Orbán Attila (Sapa Fehérvár AV19), Pozsgai Tamás (Sapa Fehérvár AV19), Szirányi Bence (Sapa Fehérvár AV19), Tokaji Viktor (Sapa Fehérvár AV19), Varga Arnold (Sapa Fehérvár AV19)

Csatárok: Bartalis István (Troja-Ljungby, SWE-1.), Benk András (Sapa Fehérvár AV19), Galanisz Nikandrosz (Dab.Docler), Hári János (HIFK, FIN-1.), Kovács Csaba (Sapa Fehérvár AV19), Ladányi Balázs (Dab.Docler), Magosi Bálint (Sapa Fehérvár AV19), Tyler Metcalfe (Miskolci Jegesmedvék), Mihály Árpád (Sapa Fehérvár AV19), Miskolczi Márk (Miskolci Jegesmedvék), Nemes Benjámin (Sapa Fehérvár AV19), Sikorcin Ladislav (Sapa Fehérvár AV19), Sofron István (Krefeld Pinguine, GER-1.), Somogyi Balázs (Dab.Docler), Vas János (Rouen Dragons, FRA-1.)

Az MME Négy Nemzet Torna programja:

2013. 11. 08., péntek
15.00: Románia-Ukrajna
18.30: Magyarország-Lengyelország (DIGI Sport)
2013. 11. 09., szombat
14.30: Ukrajna-Lengyelország
18.00: Magyarország-Románia (DIGI Sport)
2013. 11. 10., vasárnap
14.00: Lengyelország-Románia
17.30: Magyarország-Ukrajna (DIGI Sport)

Fotó: Mudra László (MJSZ)