Férfi U15: Szlovénia a torna-győztes

2015.02.07. 20:47 |

A pénteki játéknapon Olaszország ellen a csoportkörben és az elődöntőben elszenvedett vereségek után szombaton a bronzéremért küzdhetett meg U15-ös válogatottunk a Kaposváron megrendezett Négy Nemzet Tornán. A döntőben így Szlovénia Olaszországgal mérhette össze erejét.

A csoportkör első találkozóján büntetőkkel kaptunk ki 3-2-re az osztrákoktól, így joggal pályázhattunk a bronzérem megszerzésére. Akkor Gönczi Lajos védte a magyar kaput, ezúttal Farkas Gergely kapott lehetőséget, aki a mérkőzés első felében hibátlanul teljesített. A találkozó első gólját a 31. percben Ausztria válogatottja szerezte, amelyet követően Galló Olivér váltotta Farkast a kapuban, ám fél percre rá őt is felavatta ellenfelük, ekkor cserélte vissza kezdő kapusát Máthé Csaba. Ezt követően a második harmad során még háromszor betaláltak az osztrák fiatalok, majd a harmadik harmad elején újabb gólt tudtak szerezni. Dézsi Bence az 57. percben szépített, az utolsó húsz percre beálló Kortint avatta fel az osztrák kapuban, de fiataljaink ennél szorosabbá már nem tudták tenni az eredményt, így Ausztria viheti haza a bronzérmet.

A torna döntőjében Szlovénia egyértelművé tette főlényét Olaszországgal szemben, az után, hogy a csoportkörben mindössze büntetőkkel múlta fölül, ezúttal igazán eredményes támadójátékkal 8-1 arányban győzött, így Szlovéniába utazik a kaposvári torna trófeája.