Férfi U15: "Sokat lehetett tanulni"

2015.04.07. 16:24 |

Fiatalabbik serdülő válogatottunk Lettországban a Riga Cup-on induló 22 kiváló résztvevő között a 10. helyen végzett az elmúlt hosszú hétvégén. Az ott tapasztaltakat a keret egyik szövetségi edzője, Fekecs Norbert és a csapat legjobbjának választott Tóth András összegezte.

„Nagyon jó volt, sokat lehetett tanulni, és mi pont ezért jöttünk ilyen tornára, ahol erősebb csapatok vannak, hogy a gyerekek is lássák a nemzetközi színvonalat, tapasztalatot szerezzenek az erősebb csapatokkal szemben, akik egy magasabb színvonalról érkeztek.” – kezdte mondandóját a fiatal szakember, Fekecs Norbert. „ Lassan rá szeretnénk vezetni őket arra a hokira, amikor egy mérkőzésen az ellenfél erősebb, gyorsabb, pontosabb. Ezeknek az edzőmeccseknek van igazán értelme, ilyenkor fejlődik mindenki, amikor folyamatosan nagy nyomás alatt kell teljesíteniük.

Játszottunk többek közt a Dynamo Minsk, a Zürich Lions, és Kijev U15 csapatai ellen is. Szoros eredményt sikerült elérni ellenük, eggyel kaptunk ki tőlük és úgy gondolom, a srácok igen komoly tapasztalatokat szereztek a tornán. Ha esetleg haza hozzák ezeket az élményeket és elmesélik a klubcsapatban, akkor egyre többen értesülnek más erősebb csapatok hozzáállásáról, küzdéséről, fegyelméről, csapat munkájáról, hisz egy csapat ezektől lehet erős.”

A magyar válogatott legjobb játékosának választott Tóth András is csak szuperlatívuszokban tudott nyilatkozni az icehockey.hu-nak az elmúlt néhány napról. „Nagyon jól éreztem magam a tornán, csak jót tudok mondani róla. A társaságban a hangulat végig jó volt, mindenki jóban volt mindenkivel és nagyon sokat nevettünk.

A torna elején volt egy nehézségem, amit az edzőm, Fekecs Norbi észrevett és egy személyes történetével átsegített rajta.” – emelte ki a torna legjobb tapasztalataként a 2000-es születésű támadó. „Összesen tíz meccset játszottunk négy nap alatt, volt olyan, hogy egy nap hármat is. Ebből hetet megnyertünk és három nagyon szorosat játszottunk. Mindenkin látszott, hogy nagyon élvezi, hogy más országok csapatai ellen játszhat. Minden meccs után egyre jobban tudtunk csapatként működni, ahogy összeszoktunk. Nekem személy szerint a Dynamo Minszk elleni meccs tetszett a legjobban, mert ez volt a legerősebb csapat, akivel a tornán játszottunk, és ezen a meccsen mindenki a legjobb formáját hozta. Az én két sortársam Almási Márk és Fehérgyarmati Balázs volt, végig velük voltam. A rendezés nagyon jól volt, soha nem volt fennakadás a megtervezett programban, mindenki sok meccset tudott játszani, ráadásul egy nagyon szép szállodában laktunk. Remek torna volt.”

A 2015-ös Riga Cup mérkőzéseinek végeredményei erre a linkre kattintva érhetőek el.

Tabella:

1 E.H.C. BIEL (Switzerland)
2 DINAMO MINSK (Belarus)
3 DINAMO RIGA (Latvia)
4 ZURICH LIONS (Switzerland)
5 H.S. RIGA SK (Latvia)
6 H.C. SHAKHTAR SOLIGORSK00 (Belarus)
7 KLOTEN FLYERS (Switzerland)
8 KARHU KISSAT (Finland)
9 H.C. BERKUT KIEV (Ukraine)
10 TEAM HUNGARY (Hungary)
11 KOOKOO BLACK (Finland)