Férfi U15: délben, este Olaszország

2015.02.06. 14:29 |

Szétlövéses vereség és rendes játékidős győzelem után a harmadik mérkőzésén rendes játékidős vereséget szenvedett a magyar férfi U15-ös válogatott a Kaposváron zajló nemzetközi tornán. Az elődöntőben aztán ismét vereség következett, így a mieink a bonzéremért játszhatnak.

A harmadik csoportmeccsünkön Galló Olivér kezdett a kapuban, és kiválóan dolgozott a védelemmel együtt, hiszen az első két harmadban egyáltalán nem esett gól.

Ráadásul a harmadik játékrész elején Seregély Máté találatával a mieink szereztek vezetést. Az más kérdés, hogy az utolsó tizenkét percre már 1-1-gyel fordultunk, hiszen Olaszország egyenlített.

És sajnos később fordított is, ráadásul 55:51-nél, tehát sok időnk nem maradt az egyenlítésre - nem is sikerült.

A visszavágó azonban hamar eljött, mert a versenykiírás szerint 1-4., 2-3. párosokban játszották az elődöntőket, márpedig éppen az olaszok és mi végeztünk a csoport középen, úgyhogy este nyolctól velük elődöntőztünk. Ám a mérkőzés sajnos csak abban a tekintetben lett visszavágó, hogy azonos csapatok játszottak ismét, mert a kimenetel nem változott, ismét Olaszorzság győzött.

Ezúttal a kapuban Gönczi Lajos kezdett, akinek az első harmadban csak emberelőnyből, a másodikban viszont hátrányból is betaláltak. Közben fórból egyenlítettünk 1-1-nék Kozma Ferenc góljával, aztán 2-2-nél Dézsi Bence révén, ám utána már csak Alex Zechetto duplázott, így az olaszok jutottak a döntőbe, ahol Szlovéniával játszanak.

"Kilenc új játékossal érkeztünk, kicsit megilletődötten kezdtünk az első meccsen, de így is tudtunk 0-2-ről fordítani, végül büntetőkkel veszítettünk. A második mérkőzésen a szlovénok ellen sikerült javítani, úgy, hogy háromszor is az ellenfél vezezett egy góllal, aztán fordítottunk. A két olasz mérkőzésen a mezőnyjátékban jobbak voltunk mint az ellenfelünk, ezt mutatja a statisztika is, mindkét meccsen kétszer annyit lőttünk kapura mint ők, viszont a befejezéseknél nem voltunk elég élesek, ebben kell javulnunk. Készülünk az osztrákok elleni meccsre, mindent megteszünk, hogy gyözelemmel zárjuk a tornát" - mondta az icehockey.hu-nak Máthé Csaba vezetőedző.

A mi bronzmeccsünk Ausztria ellen szombaton 9.30-kor kezdődik, a finálé 12.30-kor.