Férfi felnőtt: kiváló kezdés a Hokimaratonon

2016.04.15. 17:17 |

Az immáron A-csoportos férfi felnőttválogatottunk Ausztria ellen győzelemmel indított a világbajnoki felkészülés első mérkőzésén. Az elitből tavaly kieső ellenfelünket 4-0 arányban győzte le Rich Chernomaz együttese.cdsv

A-csoportos módjára kezdett válogatottunk Ausztria ellen a Tüskecsarnokban, kereken egy perc játék után máris 1-0-s magyar vezetést mutatott eredményjelző. A csapatkapitány, Vas Márton kezdte meg a gólgyártást. Ezt a 4. percben Sofron István folytatta a teltházas csarnok legnagyobb örömére. Hári János és Nagy Gergő jegyzett gólpasszt. A folytatásban maradt az egyértelmű magyar mezőnyfölény, majd három perccel egy kivédekezett hátrány után a ma debütáló, mindössze 19 éves Terbócs István szerezte meg máris felnőtt válogatottbeli első gólját. A játékbeli különbség nemcsak az eredményjelzőn, de a lövések számában is megmutatkozott az első harmadban, majd’ háromszor lőttünk többet, mint ellenfelünk.

A második játékrész már jóval szorosabb volt, a harmad felénél kétszer is emberhátrányban játszottunk egymás után. A két büntetésünk között kapust cserélt a szakmai stáb, a mérkőzés második felére Vay Ádám váltotta Hetényi Zoltánt. A létszámkülönbséges szituációt mindkét kapussal sikeresen megoldották a speciális egységek, majd egy rendkívül fiatal játékosunk lépett előre ismét. Galló Vilmos az Olimpiai Selejtező Tornán mutatott kiváló játéka után Ausztria ellen is betalált. Fél perccel később kerültünk először emberfórba a találkozó során, ami alatt egyenesbe hoztuk a két hátrányunk alatt némileg kibillenő kapura lövési mérleget, de az eredmény nem változott. 4-0-s vezetéssel mehettünk pihenőre.

A folytatásban többnyire maradt a kiegyenlített játék, sorra alakultak ki a helyzetek mindkét oldalon. A harmad legelején Jesse Dudás és Manuel Geier került összetűzésbe, a páros kiállításuk után előbb Ausztria, majd mi játszhattunk előnyben, de az eredmény egyik alkalommal sem változott. Öt és fél perccel a dudaszó előtt Galló Vilmos ugorhatott ki, de a kettő az egy elleni szituációban jól blokkolt az osztrák védő. Másodpercekkel később Sebők Balázs került lövőhelyzetben, de a korong elakadt a kapu előtt álló Könczei Áronban.

Hetényi Zoltán és Vay Ádám shutoutot ért el tehát, Sofron István egy góllal és egy gólpasszal zárt, így nem meglepő, hogy őt választották a magyar csapat legjobbjának, míg Ausztria csapatából Daniel Oberkofler bizonyult favoritnak.

A KERET

Kapusok (4): BÁLIZS Bence (MAC Budapest), HETÉNYI Zoltán, RAJNA Miklós (Fehérvár AV19), VAY Ádám (Debreceni HK)

Bekkek (13): DUDÁS Jesse, GŐZ Balázs, SAGERT Kalvin, (DVTK), GARÁT Zsombor, MESTYÁN István, POZSGAI Tamás, STIPSICZ Bence (MAC), KISS Dániel (UTE), ORBÁN Attila, SZIRÁNYI Bence, VARGA Arnold, WEHRS Kevin (Fehérvár), VAS Márton (Fassa, olasz)

Csatárok (22): BANHAM Frank, BARTALIS István, BENK András, KOVÁCS Csaba, KÓGER Dániel, NAGY Gergő, REISZ Áron, SARAUER Andrew, SÁRPÁTKI Tamás, SIKORCIN Ladislav (Fehérvár), CSÁNYI Karol (UTE), ERDÉLY Csanád (Sioux Falls, amerikai), GALLÓ Vilmos (Linköping, svéd), HÁRI János (Leksand, svéd), KÖNCZEI Áron (Debrecen), MAGOSI Bálint (Briancon, francia), NAGY Krisztián, TERBÓCS István (MAC), SEBŐK Balázs (KalPa, finn), SOFRON István (Klagenfurt osztrák), SOMOGYI Balázs (DVTK), VAS János (Slavia Praha, cseh)

JEGYEK

A Szlovénia és Kazahsztán elleni mérkőzésekre 1990 és 4990 forint közötti áron még lehet jegyeket vásárolni a Ticketpro és az IBUSZ irodáiban és az Interneten.