Férfi felnőtt: villámkezdés után vereség

2015.04.12. 16:47 |

A 2015-ös Hoki Gála második, vasárnapi mérkőzésén a két nappal korábban legyőzött Ausztriához hasonlóan a májusi A-csoportos világbajnokság felkészülésének elején járó Szlovéniával találkozott felnőtt válogatottunk a Tüskecsarnokban.

Ugyanolyan gyors két góllal szomorította a magyar válogatott Szlovéniát a vasárnapi felkészülési meccs elején, amilyenekkel általában az ellenfél szokta a mieinket. Az elmúlt években Szlovénia ugyanis rendszeresen azért szállt alá az A-csoportból a második vonalba, hogy keresztbe tegyen a magyar álmoknak. 2012-ben 4-1-es ljubljanai győzelmükkor a második harmad közepén, tavaly Dél-Koreában az elején jött két gól, ami el is döntötte az akkori meccseket és azt is, hogy nem jutunk fel.
Bár a vasárnapi nem tétmeccs volt, „csak” az egy hét múlva kezdődő krakkói világbajnokság főpróbája, így is kifejezetten örömteli volt, hogy ezúttal a mieink kezdtek ellenállhatatlanul, a szlovének pedig keresték a helyüket. Előbb a feltűnően aktív Sebők Balázs lőtt laposan a kapuba Hári János mesteri passza után, majd Sofron István gyönyörű csel után eleresztett lövése pattant be a szlovén kapus, Gasper Kroselj válláról, így a 8. percben már 2–0 volt ide. És lehetett volna több is, ha a magyarok kicsit pontosabbak a befejezésnél, ehelyett a 16. percben Jan Urbas lógott meg a jobb szélen, majd középre adása Varga Arnold korcsolyájáról pattant a kapunkba, így 2–1-es magyar vezetéssel zárult az első harmad.
Nem véletlen, hogy a szünet után a vendégek kezdtek inkább rohamozni, és csak a többek között fejjel is védő Rajna Miklósnak köszönhetően maradt el az újabb szlovén gól. Aztán enyhült a nyomás, és a mieink olyannyira kiszabadultak, hogy összesen 3 perc 44 másodpercet töltöttek emberelőnyben a szlovén kapu előtt (ebből 16-ot kettősben), azonban az újabb magyar gól elmaradt. A másik oldalon viszont sajnos összejött.
A 38. percben Urbas érkezett remekül középen, és egyenlített. Majd bő húsz perc és a második szünet után Marcel Rodman révén már a vendégek szerezték meg a vezetést. A 33 éves csatár gyönyörű egyéni megoldásával felidézte vele kapcsolatos válogatottbeli és EBEL-es rémemlékeinket. Ugyan ekkor még majdnem egy teljes harmad, több magyar helyzet és három emberelőny is hátravolt, már csak egy szlovén üres kapus gól maradt a végére. Az osztrákok elleni duplagyőzelem után így a főpróba kicsit keserűbb lett, de nem bánjuk, ha a folytatásra a színházi mondás lesz érvényes, és az előadás, vagyis a krakkói vb jól sikerül…